خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷, 22nd of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۹/۲۵ ساعت ۲۳:۰۵:۵۴

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت یک کارگر در تهران

فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت یک کارگر در تهران

خبرگزاری هرانا – در سایه فقدان ایمنی کار، یک کارگر در هنگام نصب و راه‌اندازی آسانسور در یک ساختمان پنج طبقه در تهران دچار مصدومیت شد. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، ساعت ۹:۱۰ صبح دیروز ۲۴ آذرماه حادثه حبس کارگر در آسانسور در خیابان فردوسی، بالاتر از خیابان سرهنگ سخایی، نبش کوچه بانک ملی به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران، گروه امداد و نجات یک را راهی محل حادثه کرد.

علیرضا جبارزاده، معاون منطقه پنج عملیات درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: “در محل حادثه دو کارگر تأسیساتی آسانسور در حال نصب و راه‌اندازی آسانسور در یک ساختمان پنج طبقه بودند که ناگهان کابین آسانسور به حرکت درآمد”.

وی ادامه داد: “در این حادثه یک کارگر داخل کابین و دیگری در بالای کابین ایستاده بود که ناگهان با حرکت کابین آسانسور از سطح طبقه همکف به طرف بالا، سر کارگر ۴۶ ساله در بالای کابین، مابین دیوار قرار گرفت و به شدت دچار آسیب‌دیدگی شد”.

وی افزود: “آتش‌نشانان بلافاصله با قطع جریان برق و رعایت موارد ایمنی با استفاده از تجهیزات، اقدام به ایجاد فاصله بین کابین و دیوار کردند”.

معاون منطقه پنج عملیات آتش‌نشانی تهران تصریح کرد: “نجاتگران در یک عملیات حساس، سر کارگر را خارج کرده و پس از فیکس کردن این شخص بر روی برانکارد وی را به آمبولانس اورژانس منتقل کردند”.

بنابر اعلام پایگاه خبری ۱۲۵؛ آتش‌نشانان پس از خارج کردن کارگر دوم از کابین و اطمینان از رفع هرگونه خطر با ارائه تذکرات ایمنی لازم به مأموریت خود پایان دادند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید