خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, کارگران  >  بی‌خبری از سرنوشت بهنام ابراهیم‌زاده پس از بازداشت

بی‌خبری از سرنوشت بهنام ابراهیم‌زاده پس از بازداشت

خبرگزاری هرانا – بهنام ابراهیم‌زاده، فعال کارگری که در روز ۲۲ آذرماه در منزل شخصی خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. علیرغم گذشت زمان و پیگیری خانواده کماکان اطلاعی از سرنوشت وی حاصل نشده است. آقای ابراهیم‌زاده در روز بازداشت مطلع شده بود که توسط دادگاه انقلاب شهرستان دالاهو به صورت غیابی به ۱۸ ماه حبس تعزیری محکوم شده است هر چند ارتباط این بازداشت به اجرای حکم مذکور مشخص نیست.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بهنام ابراهیم‌زاده، فعال کارگری روز پنج‌شنبه ۲۲ آذرماه ۹۷، پس از تفتیش منزل توسط ۶ تن از ماموران امنیتی در منزل شخصی خود در شهر تهران بازداشت شد.

یکی منبع نزدیک به خانواده آقای ابراهیم‌زاده در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “پنج‌شنبه شب پنج مرد و یک زن از پلیس امنیت شهرری به خانه آقای ابراهیم‌زاده رفتند و پس از بازرسی منزل، تعدادی از وسایل آنها ازجمله لپ‌تاب و تلفن همراه وی و فرزندش را ضبط کرده و با خود بردند. خانواده آقای ابراهیم‌زاده از زمان بازداشت وی هیچ خبری از ایشان ندارند و علیرغم پیگیری‌هایشان تاکنون از محل نگهداری او اطلاعی به دست نیاورده‌اند”.

در زمان بازداشت آقای ابراهیم‌زاده نیروهای بازداشت کننده توضیحی در مورد دلایل بازداشت او ارائه نکردند. با این حال پیش‌تر یکی از اعضای خانواده آقای ابراهیم‌زاده در گفتگو با گزارشگر هرانا گفت: “بهنام در روز بازداشت شفاها مطلع شد به ۱۸ ماه حبس محکوم شده است. این حکم به صورت رسمی به او ابلاغ نشده و صرفا در سایت قوه قضاییه گذاشته شده است. این در حالی است که بهنام ابراهیم‌زاده پس از احضار تلفنی از محل برگزاری دادگاه نیز اطلاع نداشته و به صورت تلفنی به وی گفته شده بود در ابلاغیه رسمی محل دادگاه ابلاغ خواهد شد؛ در نهایت دادگاه به صورت غیابی و بدون حضور آقای ابراهیم‌زاده و وکیل وی تشکیل شده و حکم ۱۸ ماه حبس نیز صادر شده است”.

با این حال با توجه به نحوه بازداشت و بی خبری پس از آن، به نظر نمی آید دستگیری این فعال کارگری ارتباطی به اجرای حکم صادره مذکور داشته باشد.

پیشتر این فعال کارگری در تاریخ ۲۶ مردادماه ۹۷ توسط نیروهای امنیتی در اطراف کرمانشاه و درحالی که برای کمک‌رسانی به مردم زلزله‌زده آن مناطق رفته بود بازداشت شده بود.

بهنام ابراهیم زاده در تاریخ ۲۰ شهریورماه ۹۷ با تودیع قرار ۴۰ میلیون تومانی و تا زمان پایان دادرسی آزاد شد.

در تاریخ ۱ آذرماه، بهنام ابراهیم زاده به صورت تلفنی جهت رسیدگی به اتهامات مطروحه به دادگاه انقلاب شهرستان دالاهو احضار شده بود.

پیشتر یک منبع نزدیک به آقای ابراهیم‌زاده در گفتگو با خبرنگار هرانا گفته بود: “پس از بازداشت و در زمان بازپرسی در دالاهو اتهام «تبلیغ علیه نظام» به آقای ابراهیم زاده تفهیم شد. مصادیق این اتهام انتشار اخبار مربوط به وضعیت نامناسب زلزله زدگان سرپل ذهاب عنوان شده است”

آقای ابراهیم زاده در روز بازداشت به صورت غیررسمی از محکومیت خود به تحمل ۱۸ ماه حبس تعزیری از بابت این پرونده مطلع شد.

بهنام ابراهیم‌زاده متولد ۱۳۵۶ در شهرستان اشنویه است که از سال ۸۷ تاکنون بارها در بازداشت و حبس بوده است.

هرانا پیشتر نیز در گزارش مربوط به اردیبهشت ماه سال گذشته از آزادی بهنام ابراهیم زاده از زندان رجایی شهر با پایان دوران محکومیت ۷ ساله خود خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید