خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های دینی, اندیشه و بیان  >  مصطفی دانشجو به ۸ سال حبس محکوم شد

مصطفی دانشجو به ۸ سال حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا _ علی شریف‌زاده، وکیل مدافع مصطفی دانشجو، وکیل دادگستری و از فعلان حقوق دراویش گنابادی از محکومیت موکل خود به ۸ سال حبس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز ۲۵ آذر ۱۳۹۷، مصطفی دانشجو، وکیل دادگستری و از فعالان حقوق دراویش گنابادی به اتهامات «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور، تشویش اذهان عمومی و فعالیت تبلیغی علیه نظام» جمعاً به هشت سال حبس محکوم شد.

علی شریف‌زاده، وکیل مصطفی دانشجو طی یادداشتی در این خصوص اعلام کرد:”مصطفی دانشجو از وکلا و فعال حقوق دراویش گنابادی در مجموع به ۸ سال حبس محکوم شد. از بابت اجتماع و تبانی به تحمل ۵ سال حبس، از بابت تشویش اذهان عمومی به ۲ سال حبس و از بابت فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۱ سال حبس محکوم شد”.

آقای شریف‌زاده پیشتر در مهرماه سال جاری از تمدید قرار بازداشت و پذیرش وکالت مصطفی دانشجو خبر داده بود.

لازم به ذکر است، مصطفی دانشجو به بیماری حاد قلبی و آسم شدید مبتلاست و به گفته پزشکان تشدید بیماری وی نتیجه حبسی است که از سال ۹۰ تا ۹۴ متحمل شده است. با این حال و با وجود دستور مستقیم دادیار ناظر بر زندان اوین مبنی بر اعزام وی به مراکز درمانی، مقام‌های مسئول زندان اوین از اعزام او به بیمارستان جلوگیری می‌کنند.

این وکیل زندانی شامگاه ۱۶ تیر در خانه مادری خود توسط هفت مامور مسلح بازداشت و پس از ۴۵ روز نگهداری در سلول انفرادی ۲۰۹ بازداشتگاه وزارت اطلاعات به قرنطینه زندان اوین منتقل و از آنجا به بند ۴ که مخصوص نگهداری مجرمان مالی و اقتصادی است منتقل شد.

این فعال حقوق دراویش اردیبهشت ماه سال گذشته بنا بر نامه‌ حراست کل دانشگاه آزاد از ادامه تحصیل محروم شد. همچنین پروانه وکالت وی نیز در جریان دفاع از حقوق دراویش طریقت نعمت‌اللهی گنابادی با گزارش نهادهای امنیتی لغو و سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۴ را همراه سایر مدیران وبسایت مجذوبان نور و وکلا و فعالان حقوق دراویش تحت عناوین اتهامی “عضویت در فرقه ضد امنیتی دراویش، اقدام علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام و تشویش اذهان” در بند ۳۵۰ زندان اوین محبوس بود و در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۴ با پایان یافتن مدت محکومیتش از زندان آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید