خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  بازداشت یک شهروند به اتهام “تشویش اذهان عمومی” در زابل

بازداشت یک شهروند به اتهام “تشویش اذهان عمومی” در زابل

خبرگزاری هرانا – سرپرست پلیس شهرستان زابل گفت که مردی ۳۵ ساله در زابل به اتهام تشویش اذهان عمومی در فضای مجازی، بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا مورخ ۲۲ آذرماه ۱۳۹۷، فردی در زابل به اتهام “انتشار اخبار کذب و تشویش اذهان عمومی” در فضای مجازی، دستگیر شد.

منصور قزاقی، سرپرست پلیس شهرستان زابل در تشریح جزئیات این خبر گفت: “با دریافت مرجوعه قضائی از سوی نماینده حقوقی یکی از سازمان های خدمات رسان شهر زابل مبنی بر انتشار اخبار کذب علیه این سازمان به قصد تشویش اذهان عمومی در شبکه اجتماعی تلگرام، موضوع در دستور کار پلیس فتا شهرستان قرار گرفت”.

وی افزود: “کارشناسان پلیس فتا پس از بررسی دقیق اظهارات نماینده حقوقی آن سازمان با بررسی های فنی در فضای سایبر متهم را در یکی از مناطق شهر زابل شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی دستگیر کردند”.

قزاقی مدعی شد: “متهم که مردی ۳۵ ساله به نام علی است در مراحل ابتدایی بازجویی منکر هرگونه جرمی بود اما در ادامه تحقیقات در مواجهه با ادله و مستندات کشف شده به بزه انتسابی اعتراف کرد”.

سرپرست پلیس شهرستان زابل با اشاره به معرفی متهم به دادسرا خاطر نشان کرد: “طبق ماده ۱۸ قانون جرائم رایانه ای هر کس به وسیله سامانه های رایانه ای یا مخابرات اکاذیبی را منتشر کند علاوه بر اعاده حیثیت به حبس و جزای نقدی محکوم می شود”.

زابل، یکی از شهرهای ایران در استان سیستان و بلوچستان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید