خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  ضرب و شتم دو زندانی محبوس در زندان زاهدان

ضرب و شتم دو زندانی محبوس در زندان زاهدان

خبرگزاری هرانا – دو زندانی محبوس در زندان زاهدان روز چهارشنبه به دلیل مجادله‌ی کلامی با یکی از مسئولین زندان پس از انتقال به بند قرنطینه به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و روز گذشته بدون رسیدگی پزشکی به بند بازگردانده شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۲۱ آذرماه، دو زندانی محبوس در زندان زاهدان در پی درگیری لفظی با یکی از پرسنل زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند.

هویت این زندانیان “اسماعیل سنچولی” و “محمد کیخواه” هر دو متهم به “محاربه از طریق سرقت مسلحانه” و محبوس در بند ۳ زندان زاهدان توسط هرانا احراز شده است.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “روز چهارشنبه اسماعیل سنچولی و محمد کیخواه به دلیل مجادله‌ی لفظی با یکی از پرسنل زندان به نام “اسدی” به قرنطینه منتقل شده و در آنجا مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند. این زندانیان به وسیله‌ی شوکر، باتوم و مشت و لگد ضرب و شتم شده‌اند و عصر روز پنج‌شنبه در وضعیتی نامناسب در حالی که آثار ضرب و شتم بر نقاط مختلفی از بدنشان دیده می‌شد، بدون رسیدگی پزشکی به بند ۳ بازگردانده شدند”.

لازم به اشاره است که مسئولین زندان زاهدان روز ۲۰ آذر ماه نیز سه تن دیگر از زندانیان محبوس در این زندان به نام‌های “رضا بامری”، “عارف خوارکوهی” و “مهرالله ریگی” را مورد ضرب و شتم قرار داده  و به صورت دست و پا بسته در بند قرنطینه این زندان رها کرده بودند.

رفتار نامناسب و توهین‌آمیز مسئولین زندان زاهدان مسبوق به سابقه است.

در تاریخ ۲ آذرماه ۹۷ هرانا در گزارشی به بررسی و شرح مشکلات زندانیان محبوس در زندان زاهدان از جمله تجهیز نبودن بهداری زندان، کیفیت غذای بسیار پایین و ضبط وسایل شخصی توسط مسئولین زندان، نگهداری زندانی در انفرادی، بدرفتاری و ضرب و شتم زندانی و تبعید زندانی، پرداخته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید