خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷, 22nd of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۹/۲۲ ساعت ۲۰:۵۱:۳۸

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت یک کارگر در تهران

فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت یک کارگر در تهران

خبرگزاری هرانا – سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران از مصدومیت ۱ کارگر بر اثر ریزش آوار در زمین گودبرداری شده واقع در زعفرانیه تهران خبر داد. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران از ریزش آوار در زمین گودبرداری شده در زعفرانیه خبر داد و گفت: “یک نفر زیر آوار گرفتار شده بود، که توسط آتش نشانان نجات یافت”.

سید جلال ملکی در این خصوص گفت: “این حادثه که در یک محل گودبرداری شده رخ داد، ساعت ۱۳:۴۷ ظهر امروز ۲۲ آذرماه به سامانه ۱۲۵ اطلاع رسانی شد و بلافاصله ۲ ایستگاه آتش نشانی به محل اعزام شدند”.

وی افزود: “محل حادثه یک قطعه زمین گوبرداری شده به مساحت حدودا ۴۰۰ متر مربع بود، که حدود ۱۵ متر گودبرداری شده بود، که دیواره سنگی و خاکی ضلع شمالی و مشرف به این گودبرداری تخریب شد و داخل گود ریخت، که یکی از کارگران تا بالاتر از کمر و در وضعیت خطرناکی گرفتار شد”.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران اضافه کرد: “کارگران قبل از رسیدن آتش نشانان سعی کردند، این فرد را خارج کنند، اما موفق نشدند و آتش نشانان پس از رسیدن با ایمن سازی محل اقدام به خاک برداری و آواربرداری کردند و این کارگر را زنده خارج و تحویل عوامل اورژانس دادند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید