خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  میثم آل مهدی آزاد شد

میثم آل مهدی آزاد شد

خبرگزاری هرانا – میثم آل مهدی از نمایندگان کارگران معترض شرکت فولاد اهواز که عصر دیروز بازداشت شده بود، آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، میثم آل مهدی از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز که ساعت ۱۴ ظهر دیروز (سه شنبه) در مقابل منزل خود بازداشت شده بود، امروز صبح آزاد شد.

همکاران او از صبح خیلی زود منتظر  آزادی او بودند.

بازداشت میثم آل مهدی در حالی صورت گرفته بود که اسماعیل بخشی فعال کارگری و سپیده قلیان پس از گذشت بیست و سه روز از زمان بازداشت که در جریان اعتراضات کارگران نیشکر هفت تپه بعنوان قطب کارگری دیگر اهواز صورت گرفته بود همچنان در بازداشت به سر می‌برند.

همچنین علی نجاتی، عضو سندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت‌تپه نیز با گذشت یازده روز از زمان بازداشت کماکان در بازداشت و بی‌خبری به‌سر می‌‌برد.

لازم به یادآوری است که روز چهارشنبه ۱۴ آذرماه دستکم ۱۰ تن از کارگران معترض به اداره اطلاعات اهواز احضار و تهدید شده بودند. به آنها گفته شده بود که در صورت ادامه تجمعات برخورد جدی‌تری با آنها صورت خواهد گرفت.

روز سه شنبه، تجمعات اعتراضی کارگران شرکت فولاد اهواز برای سی‌‌‌و‌دومین روز در سطح شهر اهواز ادامه داشت. کارگران فولاد اهواز علیرغم احضار و تهدید از سوی نهادهای امنیتی به صورت مستمر با برپایی تجمعات اعتراضی و سر دادن شعارهایی خواهان ”لغو خصوصی سازی، واگذاری شرکت به بخش دولتی، آزادی کارگران بازداشتی و پرداخت دستمزدهای معوقه” شده‌اند.

گروه ملی صنعت فولاد توسط گروه سرمایه‌گذار امیرمنصور آریا در اهواز اداره می‌شد. به گفته کارگران بعد از تشکیل پرونده قضایی برای متهم پرونده که اعدام شد، این واحد صنعتی زیر نظر قوه قضاییه قرار گرفت و بعد به بخش خصوصی منتقل شد.

کارگران فولاد خوزستان، چند ماه است که حقوق نگرفته‌اند. آنها اواخر سال گذشته نیز در اعتراض به عدم دریافت حقوق، دست به تجمع اعتراضی زده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید