خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷, 14th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ ساعت ۲۱:۳۴:۲۲

    خانه  > کارگران  >  مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۵ کارگر مصدوم شدند. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز گذشته ۱۹ آذرماه، انفجار سیلندر گاز در خط لوله اتان عسلویه باعث سوختگی ۴ نفر از کارگران جوشکار شد.

مجتبی عوض‌زاده (سخنگوی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس عسلویه) با اشاره به حادثه انفجار کپسول گاز در حین جوشکاری یک خط لوله ۴۰ اینچی، گفت: “خط لوله از هرگونه گاز و مواد هیدروکربوری تخلیه بوده و جوشکاران در حال جوشکاری این خط لوله خالی بوده‌اند”.

این مقام مسئول با اشاره به انفجار کپسول گاز از مصدومیت چهار نفر در این حادثه خبر داد و اظهار داشت: “مصدومان بلافاصله به درمانگاه ابن سینای سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت منتقل شدند و درمان مصدومان آغاز شده است”.

وی با رد انفجار خط لوله گاز در عسلویه، خاطرنشان کرد: “این حادثه ساعت حدود ۱۷:۴۵ دوشنبه به وقوع پیوسته است”.

این حادثه در خط لوله انتقال خوراک صنایع پتروشیمی به فاز دوم عسلویه به وقوع پیوسته که مصدومان مربوط به شرکت پیمانکاری شرکت ایران آروین بوده‌اند.

صبح امروز نیز، بهرام دشتی‌نژاد (مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس) گفت: “با توجه به نبود پزشک سوختگی در بیمارستان عسلویه و برای مداوای بهتر، چهار مصدوم حادثه آتش سوزی در نزدیکی یکی از خطوط لوله عسلویه در شیراز در حال مداوا هستند”.

مصدومیت یک کارگر در شهرستان ارومیه

به گزارش ایرنا، رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه گفت: “سقوط کارگر ساختمانی از طبقه پنجم یک ساختمان نیمه کاره به طبقه همکف، موجب مصدومیت شدید این کارگر شد”.

ابراهیم شاد قوشچی روز سه‌شنبه در این خصوص افزود: “این کارگر ساختمانی مشغول کار در ساختمان نیمه کاره در خیابان امام رضا ارومیه بود که سقوط کرد”.

وی اضافه کرد: “پس از تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی، بلافاصله تیم امداد و نجات ایستگاه ۵ با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان خود را به محل حادثه رسانده و در صدد کمک به این فرد برآمدند”.

وی بیان کرد: “آتش نشانان بدون فوت وقت با ایمن سازی محیط و به کار گیری تجهیزات مخصوص، خود را به کارگر ۲۸ ساله رساندند و وی را با استفاده از برانکارد مخصوص به خارج از چاهک آسانسور انتقال دادند”.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه ادامه داد: “این کارگر جوان از ناحیه صورت، دست، کمر و پا دچار مصدومیت شد و توسط نیروهای اورژانس به مراکز درمانی انتقال یافت”.

شاد قوشچی گفت: “علت این حادثه توسط کارشناسان آتش نشانی ارومیه در حال بررسی است”.

آتش نشانی ارومیه روزانه ۱۰ مورد عملیات شامل آتش نشانی و امداد و نجات انجام می دهد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید