خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اصناف  >  شهرضا؛ بازگشت به مدرسه و پایان تحصن یک‌نفره حمید رحمتی با درخواست معلمان

شهرضا؛ بازگشت به مدرسه و پایان تحصن یک‌نفره حمید رحمتی با درخواست معلمان

خبرگزاری هرانا – حمیدرضا رحمتی، عضو کانون صنفی معلمان اصفهان که از تاریخ ۱۰ آذرماه در اعتراض به بازداشت گسترده‌ی معلمان در جریان تحصن سراسری آن‌ها، در مقابل اداره آموزش و پرورش شهرضا دست به تحصن یک‌نفره زده بود، روز جاری به درخواست تعدادی از معلمان به تحصن خود پایان داده و به مدرسه بازگشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۱۹ آذرماه ۹۷، حمیدرضا رحمتی، عضو کانون صنفی معلمان اصفهان، به درخواست تعدادی از معلمان به تحصن خود پایان داده و به مدرسه بازگشت.

یک منبع نزدیک به آقای رحمتی ضمن تایید این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “پس از انتشار یادداشت روز شنبه حمید رحمتی مبنی بر انتقال مکان تحصن از اداره آموزش و پرورش شهرضا به میدان اصلی این شهر و پیش‌بینی وی در خصوص برخوردهای امنیتی با این موضوع، وی روز جاری به درخواست تعدادی از معلمان به تحصن خود پایان داده و به مدرسه بازگشت”.

لازم به ذکر است روز پنجشنبه ۱۵ آذرماه، آدینه همت‌بیگی، همسر محمود بهشتی لنگرودی معلم زندانی و سخنگوی کانون صنفی معلمان، پیام تشکر و حمایت محمود بهشتی لنگرودی، محمد حبیبی و اسماعیل عبدی، معلمان و فعالین صنفی محبوس در زندان اوین را به آقای رحمتی رساند.

حمیدرضا رحمتی، از تاریخ ۱۰ آذرماه در اعتراض به بازداشت گسترده معلمان در جریان تحصن سراسری آبان‌ماه در مقابل اداره آموزش و پرورش شهرضا دست به تحصن یک نفره زده بود.

آقای رحمتی پیشتر نیز در تاریخ ۱۴ آذرماه ۹۵ در اعتراض به برخوردهای امنیتی با معلمان و زندانی‌کردن اسماعیل عبدی استعفای خود را به ریاست آموزش و پرورش شهرضا تحویل داده بود.

وی پیشتر نیز در تاریخ ۲۴ آذر ۹۴ در اعتراض به عدم رسیدگی به وضعیت محمود بهشتی، سخنگوی کانون صنفی معلمان ایران در مقابل اداره آموزش و پرورش شهرضا تحصن و اعلام اعتصاب غذا کرده بود. وی پس از مدتی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و ساعاتی بعد با قرار کفالت آزاد شده بود.

لازم به اشاره است که دور دوم تحصن سراسری معلمان طی روزهای ۲۲ و ۲۳ آبان‌ماه به دنبال فراخوان قبلی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در شهرهای مختلف کشور صورت گرفت که در جریان آن دست‌کم ۱۴ تن از معلمین و فعالین صنفی معلمان در استان‌های خراسان شمالی، فارس، مرکزی، کردستان و خوزستان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

چهار تن از این معلمان بازداشتی به نام‌های علی کروشات، محمدرضا رمضان زاده، امید شاه‌محمدی و حامد نرگسی کماکان در بازداشت مانده‌ و از سرنوشت آنان اطلاعی در دست نیست.

روز شنبه نیز، هرانا در گزارشی از احضار صفر رمضانی معلم و پژوهشگر موسیقی محلی گیلان، به شعبه‌ی دوم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب دادگستری شهرستان لنگرود خبر داده بود. به وی گفته شده که باید ظرف پنج روز آینده در این شعبه حضور یابد. گفته می‌شود که احضار ایشان مربوط به تحصن مهر و آبان‌ماه معلمان است.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران،  پیش‌تر با صدور بیانیه‌ای ضمن انتقاد از اجرایی شدن طرح “معلم تمام وقت”، نسبت به عدم رسیدگی به مطالبات صنفی فرهنگیان از سوی مسئولان در قوای سه‌گانه اعتراض کرده و از فرهنگیان کشور درخواست کرده بود تا در روزهای ۲۲ و ۲۳ آبان‌ماه در دفتر مدارس تحصن نمایند.

معلمان ایران مهرماه امسال نیز به مدت دو روز به تحصن مشابهی دست زده بودند.

ازجمله مطالبات فرهنگیان در این تحصن توقف پرونده‌سازی برای معلمان و آزادی معلمان زندانی بوده است، هرانا پیش‌تر در گزارشی به بررسی جامع وضعیت معلمانی که برای استیفای حقوق صنفی خود در عین حفظ استقلال از دستگاه حاکمه تلاش کرده و بسیاری از آنان متحمل حبس، اخراج و تبعید شده‌اند، پرداخته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید