خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  در ۸ ماهه سالجاری در مازندران؛ حوادث کار جان ۶۴ نفر را گرفت

در ۸ ماهه سالجاری در مازندران؛ حوادث کار جان ۶۴ نفر را گرفت

خبرگزاری هرانا – مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران گفت که در هشت ماهه سالجاری ۶۴ نفر (همگی مرد) بر اثر حوادث کار در استان جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹ (نه) درصد کاهش داشت. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، علی عباسی مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران تصریح کرد: “بر اساس آمار‌های مراکز پزشکی قانونی استان در هشت ماهه سالجاری به ترتیب شهرستان ساری با ۱۰، آمل با ۹ و تنکابن با ۸ مورد بیشترین و شهر‌های سوادکوه، نکا و جویبار و گلوگاه هر کدام با یک مورد فوتی، کمترین موارد مرگ ناشی از حوادث کار را داشتند”.

وی افزود: “بر اساس این گزارش عمده دلایل مرگ افراد در حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی با ۲۶ نفر، برق گرفتگی با ۲۵، اصابت جسم سخت با ۷ و سایر موارد با ۶ مورد در رتبه بعدی قرار دادند”.

مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران در ادامه بیان کرد: “بر اساس تفکیک ماه مرداد با ۱۶، مهر با ۱۲، تیر با ۹ مورد بیشترین و فروردین با ۵ مورد کمترین آمار فوتی در آن به ثبت رسید. سنین ۳۱ تا ۴۰ سال با ۱۷ مورد بیشترین فوتی و کمتر از ۲۰ سال با ۵ فوتی کمترین آمار را داشتند”.

عباسی با بیان اینکه از تعداد ۶۴ مورد فوتی ۵۳ نفر متاهل و ما بقی مجرد هستند گفت: “همچنین از ۶۴ فوت شدگان حوادث کار در هشت ماه سالجاری ۴ نفر دارای ملیت غیر ایرانی هستند”.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان است، گفت: “ارزش نهادن به جان انسان‌ها، داشتن برنامه ایمنی در کار، رعایت استاندارد‌ها و قوانین مربوطه، آموزش و ایجاد نظام اطلاع رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده را از مهمترین راهکار‌ها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار دانست”.

گفتنی است که ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید