خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان, سایر گروهها  >  پس از پنجاه روز بی‌خبری؛ افزایش نگرانی‌ها از سرنوشت عبدالمجید بهرامزهی

پس از پنجاه روز بی‌خبری؛ افزایش نگرانی‌ها از سرنوشت عبدالمجید بهرامزهی

خبرگزاری هرانا – سرنوشت یک زندانی سیاسی بلوچ در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است. این زندانی بیش از ۵۰ روز است که هیچ تماسی با خانواده‌اش نداشته است و مسئولان زندان زاهدان نیز از سرنوشت وی بعضاً اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند یا اطلاعات ضد و نقیضی ارائه می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، عبدالمجید بهرامزهی (رئیسی) بیش از ۵۰ روز است که با خانواده تماس نگرفته و از وضعیت وی اطلاعی در دست نیست.

نامبرده از بیماری اعصاب و روان رنج میبرده و پیش از بازداشت تحت نظر پزشک بود.

این زندانی بلوچ در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، در چابهار توسط ماموران امنیتی بازداشت شد اما تا مدت‌ها خبری در خصوص بازداشتش به خانواده‌اش نداده بودند.

در مدت ۵۰ روزی که از وی خبری نیست، مسئولان زندان زاهدان مدعی شدند که عبدالمجید به تهران منتقل شده اما خانواده در این خصوص اطمینان کسب نکرده است.

پیش از آنکه اعلام کنند که به تهران منتقل شده گفته بودند “پرونده اش” به تهران رفته است.

عبدالغنی رئیسی پدر این زندانی پیش‌تر در همین زمینه گفت: “۹ سال است که پسرم بخاطر مشکل اعصاب تحت نظر پزشک است و الان هم ما هیچ خبری از او نداریم بعضی‌ها می‌گویند تهران است و بعضی می‌گویند زاهدان است؛ ولی هیچ چیز مشخص نیست، نمی‌دانیم کجاست”.

وی افزود: “پسرم بی گناه است ما از دولت می خواهیم آزادش کنند، ما مردمان فقیری هستیم”.

عبدالمجید در ملاقاتی که پیشتر با خانواده داشت از شکنجه در وزارت اطلاعات خبر داده و اتهاماتی که به وی نسبت دادند را رد کرده و از آنها “ابراز بی اطلاعی” کرده است.

این زندانی متهم به همکاری با “گروهک” شده است. اصطلاحی که حکومت ایران برای گروه های مسلح بلوچ اطلاق می کند.

خانواده عبدالمجید همچنین پیش‌تر گفته بودند: “یک بار قرار بوده با سند آزادش کنند، ما دنبال سند رفتیم وقتی سند آوردیم گفتند به تهران منتقل شده است.”

عبدالمجید بهرامزهی

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید