خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  مدیر مسئول سایت دولت بهار به حبس محکوم شد

مدیر مسئول سایت دولت بهار به حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – وکیل مدافع محمد حسین حیدری مدیر مسئول سایت دولت بهار از محکومیت سه سال حبس موکلش به اتهامات نشر اکاذیب و اقدام علیه امنیت ملی در دادگاه بدوی خبر داد. آقای حیدی پیشتر نیز توسط شعبه ١٠۶٠ دادگاه کیفری دو به اتهام نشر اکاذیب به ١٨ ماه حبس، پرداخت چهار میلیون تومان جزای نقدی و دو سال محرومیت از فعالیت های سیاسی در فضای مجازی محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، حامد خاکی مجرد، وکیل مدافع محمد حسین حیدری گفت: “موکلم در دادگاه بدوی که در شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی محمد مقیسه با اتهام نشر اکاذیب و اقدام علیه امنیت ملی برگزار شد، به تحمل سه سال حبس محکوم شده است”.

وی ادامه داد: “حکم حیدری به بنده ابلاغ شده است و نسبت به آن اعتراض کردیم”.

خاکی مجرد درباره وضعیت پرونده قبلی و حکم یک سال و نیم حبس موکلش در شعبه ١٠۶٠ دادگاه کیفری دو نیز گفت: “به این حکم هم اعتراض کردیم و پرونده مربوطه در مرحله تجدیدنظر قرار دارد.

دوم اردیبهشت امسال بود خبر دستگیری محمد حسین حیدری مدیر مسئول سایت دولت بهار در منزلش منتشر شد. آقای حیدری به مدت ۹ روز در زندان اوین در بازداشت به سر برده بود.

سایت دولت بهار از رسانه‌های نزدیک به محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق ایران است.

وی اواخر مرداد امسال، در شعبه ١٠۶٠ دادگاه کیفری دو به اتهام نشر اکاذیب به ١٨ ماه حبس با احتساب ایام بازداشت، پرداخت چهار میلیون تومان جزای نقدی و دو سال محرومیت از فعالیت های سیاسی در فضای مجازی محکوم شد.

لازم به اشاره است که پیشتر گزارشگران بدون مرز با انتشار بیانیه‌ای خشونت و بازداشت خودسرانه‌ی شهروند‌ خبرنگاران را به هنگام اعتراضات در تهران و همچنین بازداشت دوباره هنگامه شهیدی و ادامه بازداشت محمد حسین حیدری را محکوم کرده بود.

تعقیب قضایی نزدیکان رئیس جمهور سابق ایران پس از آن آغاز شد که آقای احمدی نژاد علیرغم نزدیکی اولیه و برخورداری از حمایت‌های علنی رهبر ایران، با پایان دوران ریاست جمهوری‌اش هدف برخوردهای قضایی و انتقادهای برخی روحانیون و مسئولان دولت جدید قرار گرفت. آقای احمدی نژاد پرونده قضایی علیه خود و همکارانش را سیاسی و ساختگی می‌داند.

لازم به ذکر است که هرانا پیش‌تر در گزارشی به وضعیت محمد حسین حیدری و ۱۲ تن دیگر از نزدیکان محمود احمدی‌نژاد پرداخته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید