خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  کارگران شهرداری آبادان دست از کار کشیده‌اند/ مشکل تصرف غیرقانونی اراضی کارگران پگاه تهران ادامه دارد

کارگران شهرداری آبادان دست از کار کشیده‌اند/ مشکل تصرف غیرقانونی اراضی کارگران پگاه تهران ادامه دارد

خبرگزاری هرانا – مسعود سلمان زاده معاون خدمات شهری شهرداری آبادان دلیل انباشت و وفور زباله در محدوده فعالیت منطقه ۳ شهرداری را دست از کار کشیدن کارگرانش عنوان کرد و گفت که “کارگران منطقه سه چند روزی است که به دلیل عدم دریافت حقوقشان دست از کار کشیده اند و این مسئله علاوه بر آنکه اذهان عمومی را به خود مشغول کرده، سبب به تعطیلی کشیده شدن فعالیت منطقه سه شهرداری و حتی شهرداری مرکزی شده است”. بنابر خبری دیگر، برای چندمین سال متوالی، جمعی از کارگران کارخانه شیر پگاه تهران که مالک حدود ۱۵۰ هزار متر زمین در محدوده شهرک حکیمیه تهران پارس هستند، از ادامه مشکلات خود خبر دادند. به گفته کارگران شیر پگاه تهران، مالکان این اراضی؛ کارگران هستند که این زمین‌ها ثمره یک عمر تلاش شبانه‌روزی آنهاست. به همین دلیل از بهره‌برداری و تصرف غیرقانونی این زمین‌ها رضایت ندارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، مسعود سلمان زاده گفت: “کارگران منطقه سه چند روزی است که به دلیل عدم دریافت حقوقشان دست از کار کشیده اند و این مسئله علاوه بر آنکه اذهان عمومی را به خود مشغول کرده، سبب به تعطیلی کشیده شدن فعالیت منطقه سه شهرداری و حتی شهرداری مرکزی شده است”.

سلمان زاده با اشاره دوباره بر اینکه به دلیل عدم فعالیت کارگران شهرداری منطقه سه با انباشت و وفور زباله در این منطقه مواجه شده ایم، اظهار کرد: “با توجه به اینکه در پیک بیماری وبا قرار داریم و انباشت زباله عامل تهدید کننده این بیماری است، بر خودمان واجب دانستیم که این معضل را برطرف کنیم و برای این منظور دیشب جلسه ای تشکیل دادیم و مقرر شد تا برای انجام نظافت در منطقه سه شهرداری از نیروهای دیگر مناطق شهرداری و ماشین آلات واحد موتوری استفاده کنیم”.

مشکل تصرف غیرقانونی اراضی کارگران پگاه تهران همچنان ادامه دارد

به گزارش ایلنا، برای چندمین سال متوالی، جمعی از کارگران کارخانه شیر پگاه تهران که مالک حدود ۱۵۰ هزار متر زمین در محدوده شهرک حکیمیه تهران پارس هستند، از ادامه مشکلات خود خبر دادند.

کارگرانی که از طریق تعاونی مسکن محل کار خود، مالک ۱۵۰ هزار متر زمین در منطقه تهرانپارس تهران هستند، گفتند: “از حدود ۲۰ سال پیش صنایع شیر پگاه برای خانه‌دار کردن بیش از ۷۰۰ کارگر این واحد صنعتی، قطعه زمینی به وسعت حدودی ۱۵۰ هزار متر را در محدوده شهرک حکیمیه تهران پارس تهیه و واگذار می‌کند”.

آنها با بیان اینکه این زمین‌ها بعدا توسط یکی از نهادها تصرف شده و کارگران پگاه تهران به‌رغم گرفتن حکم تخلیه از دستگاه قضائیه هنوز نتوانسته‌اند به زمین‌های خود برسند، افزودند: “بنا به حکم قانون اگر کسی اموال دیگران را غصب کند، مکلف است عین مال را به صاحب و یا صاحبان آن برگرداند، در غیر این صورت با حکم دادگاه از او خلع ید می‌شود”.

به گفته کارگران شیر پگاه تهران، مالکان این اراضی؛ کارگران زحمتکشی هستند که این زمین‌ها ثمره یک عمر تلاش شبانه‌روزی آنهاست. به همین دلیل از بهره‌برداری و تصرف غیرقانونی این زمین‌ها رضایت ندارند.

طبق اظهارات این کارگران حدود ۷۰۰ خانوار کارگری که از سالهای قبل به امید خانه‌دار شدن با فروش همه دارایی خود مالک این زمین‌ها شده‌اند، در حال حاضر مستاجر بوده و بخش زیادی از درآمد ماهانه خود را صرف پرداخت اجاره خانه می‌کنند. این درحالی‌ست که اگر زمین‌های آنها تصرف نمی‌شد، آنها از سالها قبل خانه‌دار بودند.

بنا به گفته این کارگران، با وجود پیگیری‌های زیاد مالکان این زمین‌ها (که همگی شاغلین شرکت شیر پگاه تهران هستند)، مدتهاست با شکایت به مراجع قضایی حکم تحویل زمین‌ها را دریافت کرده‌اند اما مسئولان نهاد مربوطه در مقابل این احکام مقاومت کرده و زمین‌ها را تخلیه نمی‌کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید