خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه 5 دسامبر 2018, 23rd of November 2019      آخرين بروز رسانی در 2018/12/05 ساعت 21:32:28

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۲۹ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۲۹ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز جاری، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۲ کارگر کشته ۲۷ کارگر مصدوم شدند. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، سخنگوی سازمان اورژانس کشور، از مصدوم شدن ۲۳ کارگر بر اثر آتش سوزی برجِ در حال ساخت در تهران خبر داد.

مجتبی خالدی، با اعلام این خبر افزود: “۲۰ مصدوم این حریق در محل حادثه به صورت سرپایی درمان و ۳ مصدوم نیز به مراکز درمانی منتقل شدند”.

وی ادامه داد: “سه دستگاه آمبولانس، سه دستگاه موتورلانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به محل حادثه اعزام شده‌اند”.

خالدی گفت: “با توجه به حال مصدومان، آنها به نزدیک‌ترین مرکز درمانی که بیمارستان تریتا است منتقل می شوند و یا برای بررسی نهایی به بیمارستان های دولتی منتقل خواهند شد”.

خالدی تاکید کرد: “تمامی مصدومان دچار دودگرفتگی ناشی از آتش سوزی شده بودند”.

مصدومیت ۴ کارگر در ساوه

به گزارش ایلنا، سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی ساوه از محصور شدن ۴ نفر از کارگران یکی از کارخانجات شهر صنعتی ساوه در مخزن خالی نگهداری گاز ازت خبر داد.

نعمت‌الله عزیزی با اعلام خبر گفت: “ساعت ۹:۲۱ دقیقه امروز چهارشنبه، چهاردهم آذر ماه خبری مبنی بر محصور شدن ۴ نفر از کارگران یکی از کارخانجات شهر صنعتی ساوه در مخزن خالی نگهداری گاز ازت که دچار کمبود اکسیژن شده بودند (هایپوکسی) به مرکز فرماندهی عملیات اورژانس ۱۱۵ دانشکده علوم پزشکی ساوه اطلاع رسانی شد”.

وی ادامه داد: “پس از اطلاع از این حادثه هماهنگی‌های لازم با سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی انجام و سریعا دو کد عملیاتی پایگاه‌های شهر صنعتی و شهری سه، به محل اعزام و مصدومین را پس از اقدامات اولیه درمانی به بیمارستان شهید مدرس انتقال دادند”.

عزیزی در پایان گفت: “حال عمومی مصدومین رضایت بخش اعلام شده است”.

مرگ دو کارگر در البرز

به گزارش تابناک، رئیس پلیس راهور استان قزوین از کشته شدن ۲ کارگر فضای سبز که مشغول به کار بودند، بر اثر حادثه رانندگی در شهرستان البرز خبر داد.

به گزارش میزان سرهنگ مهرداد حسن پور اظهار داشت: “در پی تماس تلفنی شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره سانحه رانندگی در “بلوار خلیج فارس” شهرستان البرز بلافاصله عوامل پلیس راهور به محل اعزام شدند”.

وی افزود: “با حضور ماموران مشخص شد یک دستگاه زانتیا با ۲ کارگر فضای سبز برخورد و یکی از کارگران به علت شدت برخورد در دم فوت و کارگر دیگر مصدوم که بلافاصله توسط عوامل امدادی به مراکز درمانی اعزام شد”.

رئیس پلیس راهور استان با اشاره به اینکه علت تصادف توسط کارشناسان پلیس راهور در حال بررسی است اضافه کرد: “کارگر مصدوم پس از انتقال به بیمارستان به علت شدت مصدومیت فوت کرد”.

سرهنگ حسن پور ضمن ابراز تاسف از وقوع این حادثه دلخراش از رانندگان خواست: “ضمن توجه به جلو، با سرعت مجاز حرکت و کارگران فضای سبز نیز حین کار در معابر حتما از تجهیزات و علائم ایمنی استفاده کنند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید