خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی از اعدام یک زندانی در بروجرد

رهایی از اعدام یک زندانی در بروجرد

خبرگزاری هرانا – رییس دادگستری بروجرد گفت که صلح و سازش بین ۲ خانواده روستای گنجینه بخش مرکزی شهرستان برقرار شد و با گذشت اولیا دم، متهم از اعدام رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا مورخ ۱۳ آذر ۱۳۹۷، حمید رضا بوالحسنی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: “در سال ۹۳ بین چند نفر از خانواده شاکی و موسوی درگیری رخ داد که این درگیری منجر به قتل مرحوم نبی اله موسوی شد”.

وی اظهار داشت: “با پیگیری رییس دادگستری، دادستان، شورای حل اختلاف شهرستان بروجرد و استفاده از ظرفیت ریش سفیدان و بزرگان روستا، اولیا دم از اعدام گذشتند و صلح و سازش میان ۲ طرف برقرار شده است”.

به گفته یاراله کاکولوند رییس شوراهای حل اختلاف لرستان سال گذشته ۶ فقره پرونده قتل در این شوراها منجر به سازش شده و در مجموع ۷۵ هزار و ۹۵۱ پرونده به شوراهای حل اختلاف استان وارد شده که از این تعداد، ۱۶ هزار و ۲۸۸ به مصالحه ختم و۴۴ هزار و ۳۲۱ مورد قابل مصالحه بوده‌اند.

امسال نیز مواردی از این سازش ها رسانه ای شده که از جمله آیین سنتی مصالحه و آشتی بین ۲ طایفه بختیاری پس از ۴۸ سال اختلاف و درگیری با حضور مردم و مسئولان در شهرستان الیگودرز برگزار شد و همچنین متهم محکوم به اعدام در شهر سپیددشت که در سال ۹۰ بر سر مسایل شخصی با سلاح گرم یک جوان را به قتل رساند مورد بخشش خانواده مقتول قرار گرفت.

شهرستان بروجرد، دومین شهر پرجمعیت استان لرستان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید