خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  آزادی مشروط محمدامین عبداللهی، زندانی سیاسی محبوس در زندان بیرجند

آزادی مشروط محمدامین عبداللهی، زندانی سیاسی محبوس در زندان بیرجند

خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه، محمدامین عبداللهی زندانی سیاسی تبعیدی محبوس در زندان بیرجند که از پاییز سال ۸۴ در زندان به سر می‌برد، به صورت مشروط از زندان آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ محمدامین عبداللهی، زندانی سیاسی محبوس در بند ۳ زندان بیرجند، به صورت مشروط از زندان آزاد شد.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “آقای عبداللهی در سال ۱۳۸۴ توسط دادگاه انقلاب مهاباد به ۱۸ سال حبس تعزیری و در پرونده‌ای دیگر به دلیل عبور از مرز به ۱ سال و شش ماه حبس تعزیری و در یک پرونده دیگر که در داخل زندان برای ایشان تشکیل شده بود، به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۶ ماه حبس محکوم شده بود. ایشان در نهایت پس از گذراندن ۱۳ سال و ۶ ماه حبس به صورت مشروط از زندان بیرجند آزاد شد”.

این زندانی در مردادماه سال جاری به دلیل تعلل در بازگشت به زندان پس از مرخصی، توسط شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی بیرجند به تحمل ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد. این زندانی همچنین در ایام حبس به مدت ۶ ماه از مرخصی محروم شده بود.

لازم به ذکر است، محمدامین عبداللهی که به علت دردهای مزمن در نواحی گردن، کلیه، چشم و درد در ناحیه روده بزرگ (مشکوک به آپاندیس)  که بسیاری از آن‌ها بر اثر اعتصاب غذا در سال ۹۵ به وجود آمده بود، زمانی که در مرخصی استعلاجی به سر می‌برد، در خردادماه ۱۳۹۷، در شهر بوکان بازداشت و برای تحمل ادامه حبس به زندان بیرجند بازگردانده شده بود.

آقای عبدالهی اهل بوکان، پاییز سال ۱۳۸۴ بازداشت و پس از ۱۵ ماه بلاتکلیفی در دادگاه انقلاب مهاباد به اتهام محاربه از طریق همکاری مؤثر و مسلحانه با احزاب کرد و نیز تبلیغ علیه نظام، محاکمه و در مجموع به ۱۸ سال زندان و تبعید به زندان طبس محکوم شد، وی پس از گذراندن مدتی در زندان‌های ارومیه و مهاباد به زندان طبس و سپس بیرجند تبعید شد و پس از گذراندن بیش از دو ماه در قرنطینه زندان بیرجند به بند عمومی این زندان منتقل شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید