خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های دینی  >  آزادی مشروط سه زندانی سنی مذهب از زندان ارومیه

آزادی مشروط سه زندانی سنی مذهب از زندان ارومیه

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه، سه تن از زندانیان سنی مذهب محبوس در زندان ارومیه به نام‌های نادر ناصری. عبدالوهاب سیداحمدی و چیا نیکوند به صورت مشروط از این زندان آزاد شدند. پیش‌تر دو نفر از آنها با رأی شعبه ۱۰ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی، هر یک به سه سال حبس و یک نفر از آنها به دو سال و شش ماه حبس محکوم شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۱۱ آذرماه ۱۳۹۷، سه تن از زندانیان سنی مذهب محبوس در زندان ارومیه پس از موافقت با عفو مشروط از این زندان آزاد شدند.

هویت این افراد  “نادر ناصری، فرزند علی، عبدالوهاب سیداحمدی، فرزند کمال و چیا نیکوند، فرزند قادر” توسط هرانا احراز شده است.

یک منبع مطلع با اعلام این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “این افراد پیش‌تر توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه به اتهام “همکاری با گروه‌های سلفی” هر یک به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بودند و پس از اعتراض به رأی صادره حکم چیا نیکوند و عبدالوهاب سیداحمدی به ۳ سال حبس تعزیری و حکم نادر ناصری به دو سال و شش ماه حبس تعزیری تقلیل یافت”.

طبق گفته این منبع، از پایان محکومیت نادر ناصری ۳ ماه و چیا نیکوند و عبدالوهاب سیداحمدی هر کدام یک سال و سه ماه باقی مانده بود.

زندان ارومیه علاوه بر تعداد پرشمار زندانیان سیاسی و امنیتی محل نگهداری تعداد زیادی از زندانیانی است که به ارتباط با گروه‌های دارای ایدئولوژی جهادگرایی سلفی متهم هستند.

هرانا پیش‌تر طی گزارشی هویت و جزئیات محکومیت ۶۰ تن از زندانیان محبوس در بند سیاسی زندان ارومیه را احراز کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید