خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان, سایر گروهها  >  افزایش نگرانی ها پس از چهل روز بی خبری از سرنوشت عبدالمجید بهرامزهی

افزایش نگرانی ها پس از چهل روز بی خبری از سرنوشت عبدالمجید بهرامزهی

خبرگزاری هرانا – سرنوشت یک زندانی سیاسی بلوچ در هاله ای از ابهام قرار گرفته است. این زندانی بیش از ۴۰ روز است که هیچ تماسی با خانواده اش نداشته است و مسئولان زندان زاهدان نیز از سرنوشت او بعضا اظهار بی اطلاعی میکنند یا اطلاعات ضد و نقیضی ارائه می کنند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، “عبدالمجید بهرامزهی (رئیسی)” فرزند عبدالغنی، بیش از ۴۰ روز است که هیچ تماسی با خانواده نداشته است.

نامبرده از بیماری اعصاب و روان رنج میبرده و پیش از بازداشت تحت نظر پزشک بود.

این زندانی بلوچ در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، در چابهار توسط ماموران امنیتی بازداشت شد اما تا مدتها خبری در خصوص بازداشتش به خانواده نداده بودند.

طی این مدت که از این زندانی خبری در دسترس نبوده، مسئولان زندان زاهدان مدعی شدند که عبدالمجید به تهران منتقل شده اما خانواده در این خصوص اطمینان کسب نکرده است.

پیش از آنکه اعلام کنند که به تهران منتقل شده گفته بودند “پرونده اش” به تهران رفته است.

عبدالغنی رئیسی پدر نامبرده در همین زمینه گفت: “۹ سال است که پسرم بخاطر مشکل اعصاب تحت نظر پزشک است و الانم بیش از ۴۰ روزه ما هیچ خبری ازش نداریم بعضی میگن تهرانه بعضیا میگن زاهدانه ولی هیچی مشخص نیست ما نمیدانیم کجاست”.

وی افزود: “پسرم بی گناه است ما از دولت می خواهیم آزادش کنند، ما مردمان فقیری هستیم”.

عبدالمجید در ملاقاتی که پیشتر با خانواده داشت از شکنجه در وزارت اطلاعات خبر داده و اتهاماتی که به وی نسبت دادند را رد کرده و از آنها “ابراز بی اطلاعی” کرده است.

این زندانی متهم به همکاری با “گروهک” شده است. اصطلاحی که حکومت ایران برای گروه های مسلح بلوچ اطلاق می کند.

خانواده عبدالمجید همچنین گفتند: “یک بار قرار بوده با سند آزادش کنند، ما دنبال سند رفتیم وقتی سند آوردیم گفتند به تهران منتقل شده است.”

عبدالمجید بهرامزهی

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید