خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی از اعدام یک زندانی پای چوبه دار در زندان رجایی‌شهر کرج

رهایی از اعدام یک زندانی پای چوبه دار در زندان رجایی‌شهر کرج

خبرگزاری هرانا – بک زندانی که به اتهام “قتل” در یک نزاع دسته جمعی به اعدام محکوم شده بود، پس از دو بار رفتن پای چوبه دار با پرداخت دیه از مرگ فاصله گرفت. متهم به زودی از جنبه عمومی جرم محاکمه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از جوان آنلاین، مردی که متهم است چهار‌سال قبل پسر کشتی‌گیری را در نزاع دسته جمعی در ورامین به “قتل” رسانده بود پس از دو بار رفتن پای چوبه دار با پرداخت دیه از مرگ فاصله گرفت.

۲۸ اردیبهشت‌سال ‌۹۳ بود که مأموران پلیس شهرستان ورامین از مرگ مشکوک پسر جوانی در یکی از بیمارستان‌ها با خبر و راهی محل شدند.

مأموران روی تخت بیمارستان با جسد پسر ۲۵‌ساله‌ای روبه‌رو شدند که با اصابت چاقو به قتل رسیده بود.

بررسی‌ها حکایت از این داشت مقتول که کشتی‌گیر بوده و چند سال در این رشته فعالیت داشته است ساعتی قبل در نزاع دسته جمعی در یکی از خیابان‌های شهر با اصابت چاقوی به شدت زخمی و به بیمارستان منتقل می‌شود که در نهایت بر اثر خونریزی شدید به کام مرگ می‌رود.

همزمان با انتقال جسد پسر جوان به پزشکی قانونی مأموران تحقیقات را برای شناسایی عامل قتل آغاز کردند تا اینکه دریافتند مقتول در آن نزاع مرگبار با ضربه چاقوی مرد جوانی به نام شروین به قتل رسیده است. بنابراین مأموران شروین را به اتهام قتل بازداشت کردند.

متهم در بازجویی‌ها به قتل پسر جوان اعتراف کرد و گفت: “آن روز وقتی متوجه نزاع دسته جمعی بین بستگانم شدم برای میانجیگری وارد درگیری شدم. من قصد قتل نداشتم و می‌خواستم کمک کنم درگیری تمام شود. وقتی درگیری بالا گرفت من هم کتک خوردم و زیر دست و پای آن‌ها بودم که چاقوی یکی از آن‌ها را گرفتم و ناخود آگاه به پسر جوان اصابت کرد و او را به قتل رساند”.

متهم پس از تحقیقات تکمیلی و بازسازی صحنه جرم در شعبه‌۷۱ دادگاه کیفری از سوی هیئت قضایی محاکمه شد.

متهم در جلسه محاکمه با اظهار پشیمانی به قتل اعتراف کرد و از اولیای‌دم درخواست بخشش کرد، اما اولیای‌دم برای متهم درخواست اعدام کردند و در پایان هم هیئت قضایی مرد جوان را به جرم قتل عمد به اعدام محکوم کردند.

حکم دادگاه پس از تأیید در شعبه ۱۶ دیوان عالی کشور برای سیر مراحل اجرای حکم به شعبه اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران فرستاده شد.

متهم چندی قبل پس از گرفتن استیذان حکمش در زندان رجایی‌شهر کرج پای چوبه دار رفت، اما با میانجیگری هیئت صلح و سازش دادسرای امور جنایی اولیای‌دم با گذاشتن شرایطی به متهم سه‌ماه فرصت دادند تا در صورتی که موفق به اجرای شروط آن‌ها شود رضایت خود را اعلام کنند.

در حالی که متهم پس از اتمام مهلت سه ماهه‌اش چند روز قبل برای دومین بار پای چوبه دار حاضر شده بود دوباره از اولیای‌دم تقاضای بخشش کرد و این بار اولیای‌دم با گرفتن دیه مقتول، متهم را پای چوبه‌دار بخشیدند.

بدین ترتیب متهم از پای چوبه دار به سلولش بازگشت و به زودی از جنبه عمومی جرم محاکمه می‌شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید