خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷, 21st of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۹/۱۰ ساعت ۲۲:۴۷:۰۳

    خانه  > slide, زندانیان  >  زندان زاهدان؛ پایان اعتصاب یک زندانی، دو زندانی دیگر همچنان در اعتصاب

زندان زاهدان؛ پایان اعتصاب یک زندانی، دو زندانی دیگر همچنان در اعتصاب

خبرگزاری هرانا – عطاالله عود، زندانی محبوس در زندان زاهدان که در اواخر آبان‌ماه به همراه ۲ زندانی دیگر در پی انتقال به سلول‌های انفرادی این زندان دست به اعتصاب غذا زده‌ بودند، روز شنبه پس از انتقال به بند عمومی به اعتصاب خود پایان داد. دو زندانی دیگر به نام‌های عبدالوحید عود و حافظ جنید، کماکان در اعتصاب بوده و با وضعیت نامناسبی در سلول انفرادی نگهداری می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۱۰ آذر‌ماه ۱۳۹۷، عطاالله عود، زندانی محبوس در زندان زاهدان پس از انتقال به بند ۷ این زندان به اعتصاب خود پایان داد.

عطاالله عود پیش‌تر  در اواخر آبان‌ماه سال جاری همراه با عبدالوحید عود و حافظ جنید، تبعه کشور پاکستان، پس از انتقال به قرنطینه زندان زاهدان اقدام به اعتصاب غذای اعتراضی کرده بودند.

یک منبع مطلع با اعلام این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “این افراد به دلیل طرح مشکلات و نامه‌نگاری در خصوص مشکلات زندان زاهدان به انفرادی منتقل شدند”.

به گفته این منبع مطلع دو زندانی دیگر به نام‌های عبدالوحید عود و حافظ جنید، کماکان در اعتصاب بوده و با وضعیت نامناسبی در سلول انفرادی نگهداری می‌شوند.

پیش‌تر یک منبع نزدیک به خانواده این زندانیان به گزارشگر هرانا گفته بود: ”روز ۳۰ آبان‌ماه عطاالله عود در پی اعتصاب غذا و به دلیل حال عمومی نامساعد به بهداری زندان منتقل شده و مجددا به سلول انفرادی بازگردانده شده است”.

لازم به یادآوری است که عبدالوحید و عطاالله عود پیشتر به همراه جمعی از زندانیان سیاسی محبوس در زندان زاهدان، طی نامه‌ای خطاب به جاوید رحمان گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران،، خواستار دفاع وی از حقوق از دست رفته زندانیان سیاسی شده بودند.

هرانا پیش‌تر نیز در تاریخ ۲ آذرماه ۹۷ در گزارشی به بررسی و شرح مشکلات زندانیان محبوس در زندان زهدان از جمله تجهیز نبودن بهداری زندان، کیفیت غذای بسیار پایین و ضبط وسایل شخصی توسط مسئولین زندان، نگهداری زندانی در انفرادی، بدرفتاری و ضرب و شتم زندانی و تبعید زندانی، پرداخته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید