خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اصناف, اندیشه و بیان  >  احضار و بازجویی از جواد لعل‌محمدی، فعال صنفی و عضو کانون صنفی معلمان

احضار و بازجویی از جواد لعل‌محمدی، فعال صنفی و عضو کانون صنفی معلمان

خبرگزاری هرانا – جواد لعل‌محمدی، فعال صنفی و عضو کانون صنفی معلمان روز چهارشنبه ۷ آذرماه طی تماس تلفنی به اطلاعات سپاه مشهد احضار و مورد بازجویی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۷ آذرماه ۹۷، جواد لعل‌محمدی، فعال صنفی و عضو کانون صنفی معلمان طی تماس تلفنی به اطلاعات سپاه مشهد احضار شد.

یک منبع نزدیک به آقای لعل‌محمدی در گفتگو با هرانا گفت: “پس از تماس‌های تلفنی چند باره از طرف نیروهای اطلاعات سپاه، نهایتاً روز چهارشنبه ۷ آذرماه جواد لعل‌محمدی در این نهاد حاضر و حدود ۴ ساعت بازجویی شد”.

وی همچنین در ارتباط با دلایل این احضار افزود: “مامورین در زمان بازجویی دلیل احضار ایشان را ارتباط با رسانه‌های خارج از کشور عنوان کرده و با تهدید از وی خواستند مانع از انتشار بیانیه‌های شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان شوند”.

این عضو کانون صنفی معلمان در سال ۷۴ دبیر تحریریه روزنامه توس بود که به محاق توقیف رفت و تا قبل از انتخابات سال ۸۸ به عنوان سردبیر هفته نامه اترک کار قلمی خود را ادامه داد.

جواد لعل محمدی به عنوان یکی از فعالان عرصه‌های فرهنگی کتاب‌های زیادی نوشته است که هیچ کدام مجوز چاپ دریافت نکرده و بخش‌هایی از کتاب‌های وی به صورت سرمقاله در روزنامه‌ها و نشریات مختلف به چاپ رسیده است.

از شاخص‌ترین کارهای لعل محمدی می‌توان به “گات” اشاره کرد که حاصل تحقیقات وی در زمینه عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی است. آخرین تالیف وی نیز کتاب ۴ جلدی “ادبای سیاست‌مدار” است که به مقایسه تطبیقی دوران صفویه و انقلاب اسلامی ایران پرداخته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید