خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  صدور قرار مجرمیت علی اکبر جوانفکر به اتهام نشر اکاذیب

صدور قرار مجرمیت علی اکبر جوانفکر به اتهام نشر اکاذیب

خبرگزاری هرانا – وکیل مدافع علی اکبر جوانفکر مشاور مطبوعاتی محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری دولت‌های نهم و دهم از صدور قرار مجرمیت موکلش به اتهام نشر اکاذیب در شعبه دوم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، مهران عبداله پور روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار قضایی ایرنا با اعلام این خبر گفت که شعبه دوم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه به اتهام نشر اکاذیب برای موکلش قرار مجرمیت صادر و پرونده را برای رسیدگی به دادگاه ارسال کرده است.

این وکیل دادگستری درباره موضوع شکایت این پرونده اظهار داشت: “این پرونده به دنبال انتشار مطلبی توسط موکلم در یک پست تلگرامی تشکیل شده است که طی آن جوانفکر از سازمان بازرسی کل کشور خواسته بود، به گزارش های مربوط به سوء استفاده یکی از مسئولان قضایی رسیدگی کند”.

عبداله پور همچنین درباره نتیجه واخواهی موکلش به حکم شعبه اول دادگاه انقلاب گفت: “موکلم در اعتراض به نحوه عملکرد دادگاه، در جلسه واخواهی شرکت نکرد و هنوز هم نتیجه آن اعلام نشده است اما چند وقت پیش نتیجه واخواهی به حکم دادگاه شعبه ۱۰۶۰ کارکنان دولت اعلام شد و قاضی پرونده حکم قبلی خود را مبنی بر دو سال حبس، چهار میلیون تومان جزای نقدی و دو سال ممنوعیت از فعالیت در فضای مجازی تایید کرد”.

این وکیل دادگستری افزود: “پیشتر هم دادگاه تجدیدنظر، محکومیت موکلم را به ۹۱ روز حبس در ارتباط با ماجرای درگیری در روزنامه ایران در دولت دهم تایید کرد“.

لازم به اشاره است که پیشتر، مهران عبدالله پور وکیل مدافع علی اکبر جوانفکر از تشکیل پرونده قضایی جدید برای جوانفکر خبر داده بود. عبدالله پور با بیان اینکه اتهام جوانفکر در این پرونده نشر اکاذیب است، اظهار کرده بود که “این پرونده به دنبال انتشار مطلبی توسط موکلم در یک پست تلگرامی تشکیل شده است که طی آن جوانفکر از سازمان بازرسی کل کشور خواسته بود، به گزارش های مربوط به سوءاستفاده یکی از مسئولان رسیدگی کند”.

مهران عبدالله‌پور وکیل مدافع علی اکبر جوانفکر گفته بود که در رابطه با حکم صادره علیه آقای جوانفکر نیز در دادگاه انقلاب درخواست واخواهی خواهیم کردیم.

قبلتر نیز مهران عبداله‌پور وکیل مدافع جوانفکر گفته بود که علی‌اکبر جوانفکر به اتهام “نشر اکاذیب و توهین” از سوی شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کارکنان دولت به دو سال و نیم حبس محکوم شده است.

گفتنی است که پیشتر غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری تهران از صدور رای پرونده “علی اکبر جوانفکر” خبر داد و گفت که علی اکبر جوانفکر به چهار سال حبس محکوم شد.

لازم به اشاره است که علی‌اکبر جوانفکر صبح روز (یک شنبه ۲۸ مرداد ماه ۱۳۹۷) توسط ماموران از سوی دادسرای فرهنگ و رسانه و به علت عدم پرداخت جزای نقدی در رابطه با پرونده‌ای مربوط به دو سال قبل به اتهام نشر اکاذیب و توهین به مسئولان بازداشت و پس از ساعاتی با پرداخت جزای نقدی خود آزاد شد.

علی‌اکبر جوانفکر (زادهٔ ۱۳۳۸ در تهران) مدیرعامل خبرگزاری ایرنا، مدیر موسسه مطبوعاتی ایران و مشاور مطبوعاتی و رسانه‌ای محمود احمدی‌نژاد در دوران تصدی شهرداری تهران و ریاست جمهوری بوده. وی همچنین از مدیران میانی خبرگزاری جمهوری اسلامی بوده‌است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید