خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷, 24th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۹/۰۹ ساعت ۲۳:۴۸:۵۴

    خانه  > slide, کارگران  >  کارگران‌ شهرداری‌ بیجار در اعتراض به معوقات مزدی اعتصاب کردند/ تصاویر

کارگران‌ شهرداری‌ بیجار در اعتراض به معوقات مزدی اعتصاب کردند/ تصاویر

خبرگزاری هرانا – کارگران‌ خدماتی شهرداری‌ بیجار در استان‌ کردستان‌ از معوقات مزدی چند ماهه‌ی خود خبر دادند. این کارگران از روز سه شنبه ۶ آذر، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان دست‌ از کار کشیده‌ و اعتصاب‌ کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، کارگران‌ خدماتی شهرداری‌ بیجار در استان‌ کردستان‌، از معوقات مزدی چند ماهه خود خبر دادند.

یک منبع مطلع با اعلام این خبر به گزارشگر هرانا گفت: ” کارگران‌ خدماتی شهرداری‌ بیجار که بیشتر از ۵۰ نفر هستند، از ۴ روز پیش در اعتراض به معوقات مزدی خود دست از کار کشیده و اعتصاب‌ کردند”.

این منبع مطلع افزود: “این مشکل فقط شامل کارگران‌ خدماتی شهرداری‌ بیجار نیست و کارگران‌ غیر خدماتی‌‌ مانند کارگران‌ فضای‌ سبز نیز معوقات مزدی چندماهه دارند”.

این منبع اظهار کرد: “طی این مدت که کارگران‌ دست از کار کشیدند، مسئولین مربوطه هنوز جهت پیگیری خواسته‌های آنان اقدامی انجام نداده‌اند و سطل‌های‌ زباله‌ نیز در کوچه‌ها و خیابان‌ها از زباله پر شده‌اند”.

لازم به اشاره است که در مهرماه سال جاری نیز مهدی بیگ محمدپور سرپرست شهرداری بیجار گفته بود که “کارگران و کارکنان شهرداری بیجار سه ماه است که حقوق نگرفته‌اند”. طی ماه‌های گذشته این کارگران بارها طی تجمعاتی اعتراضی در پارکینگ عمومی شهر بیجار خواستار حق و حقوق قانونی خودشان شدند.

شهرستان بیجار در غرب ایران واقع شده و تابع استان کردستان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید