خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز جاری، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۳ کارگر مصدوم شدند. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صداوسیما، سرپرست سازمان آتش نشانی قزوین از مصدومیت یک کارگر بر اثر سقوط از طبقه سوم به چاله آسانسور، خبر داد.

منتظری در این خصوص گفت: “در خیابان جانبازان قزوین، یک کارگر ساختمانی به علت رعایت نکردن اصول و نداشتن تجهیزات ایمنی کار در ارتفاع, از طبقه سوم ساختمان در حال ساخت به چاله آسانسور سقوط کرد”.

وی افزود: “این فرد ۴۰ ساله با کمک ماموران آتش نشانی از داخل چاله بیرون آورده شد و از ناحیه پا و ستون فقرات دچار آسیب دیدگی شده است”.

سرپرست سازمان آتش نشانی؛ از کارگران ساختمانی خواست که هنگام کار در ارتفاع حتما با تجهیزات لازم و با دقت و ایمنی کامل فعالیت کنند.

مصدومیت دو کارگر در یاسوج

به گزارش ایسنا، مورخ ۹ آذر ۱۳۹۷، رئیس آتش‌نشانی یاسوج از مصدومیت دو کارگر بر اثر ریزش سقف یک ساختمان نیمه کاره خبر داد.

«هاشم یوسفی» در این خصوص گفت: “ساعت ۱۰:۴۱ امروز جمعه، نهم آذرماه طی تماس تلفنی به ما گزارش شد که سقف یک ساختمان در حال ساخت بیمارستان شهید بهشتی یاسوج آوار شده و دو کارگر یاسوج زیر آوار گیر افتاده بودند”.

وی تصریح کرد: “سه اکیپ از دو ایستگاه آتش‌نشانی در نخستین فرصت به محل حادثه رسیدند که کارگران مصدوم را نجات دادند و پس از بیرون آوردن از زیر آوار تحویل اوژانس داده شدند”.

یوسفی یادآور شد: “تاکسی‌ها و شلوغی جلوی درب بیمارستان عملیات امدادرسانی را با کندی مواجه کرد که لازم است در این خصوص چاره‌اندیشی شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید