خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز، تعدادی از فعالان حقوق زنان مقابل مجلس، جمعی از کارگران بخش‌های مجتمع صنعتی نیشکر هفت‌تپه، جمعی از کارگران‌ گروه ملی فولاد اهواز و جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در تهران، جمعی از بازنشستگان کشوری در تهران، جمعی از متقاضیان خرید خودرو از خودروسازی بهمن خودرو در تهران در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اعتمادآنلاین، صبح امروز تعدادی از زنان در مقابل مجلس تجمع کردند و خواستار تصویب قانونی همه‌جانبه‌گر برای پیشگیری و منع خشونت علیه زنان در ایران شدند.

فریده اولاد قباد رییس فراکسیون زنان می‌گوید برخورد با زنانی را که امروز مقابل مجلس تجمع کرده بودند در فراکسیون زنان مجلس بررسی می‌کند.

فریده اولاد قباد رییس فراکسیون زنان مجلس

صبح امروز تعدادی از زنان، در مقابل مجلس تجمع کردند و خواستار تصویب قانونی همه‌جانبه‌گر برای پیشگیری و منع خشونت علیه زنان در ایران شدند. این درحالی است که پیش از این مخالفان FATF به راحتی و برای ساعتی طولانی توانسته بودند در مقابل مجلس تجمع کنند اما امروز با تجمع زنان برخورد شد و آن‌ها را پراکنده کردند.

فریده اولاد قباد نماینده تهران و رییس فراکسیون زنان مجلس در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین» درباره برخورد دوگانه با تجمع زنان در مقابل مجلس، گفت: “برخورد دوگانه با تجمع‌کنندگان درست نیست. باید برای مردمی که برای مطالبات به حقشان تجمع می‌کنند فضایی باز و با امنیت فراهم کنیم که آن‌ها امکان طرح مطالباتشان را داشته باشند”.

او تاکید کرد: “من به عنوان رییس فراکسیون زنان این موضوع را پیگیری می‌کنم و این موضوع و تجمع امروز زنان مقابل مجلس در فراکسیون زنان مطرح خواهد شد چون ابهاماتی در این خصوص وجود دارد”.

گفتنی است فعالان حوزه زنان در این تجمع پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آن نوشته شده بود «ما خواهان تصویب قانونی هستیم که در آن ایجاد خانه‌های امن و مراکز حمایتی از زنان خشونت‌ دیده در سراسر ایران را در دستور کار خود قرار دهد»، «ما خواهان تصویب قانونی هستیم که دستور ایجاد واحد ویژه رسیدگی به خشونت خانگی علیه زنان را با حضور قاضی، پلیس زن و ضابطان قضایی و انتظامی آموزش دیده» صادر کند. «در ایران از هر سه زن متاهل دو زن خشونت خانگی دیده است ما در همین چارچوب خواهان تصویب قانون همه‌جانبه برای پیگیری و منع خشونت خانگی علیه زنان هستیم». «خواهان بررسی قانون پیشنهادی منع خشونت خانگی علیه زنان هستیم»

ادامه تجمعات اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت‌تپه و فولاد اهواز

به گزارش هرانا، امروز سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷، جمعی از کارگران مجتمع صنعتی نیشکر هفت‌تپه در شهر شوش و فولاد در شهر اهواز نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان، دست به تجمع اعتراضی زدند.

کارگران معترض با هفت‌تپه سر دادن شعارهایی از جمله “کارگر زندانی آزاد باید گردد”، “نه رستمی نه بیگی شرکت بشه دولتی” و “کارگر می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد” خواهان برآورده شدن مطالبات خود شدند.

خواسته اصلی کارگران مجتمع صنعتی نیشکر هفت‌تپه و گروه ملی فولاد اهواز ”لغو خصوصی سازی، واگذاری شرکت به بخش دولتی، آزادی کارگران زندانی و پرداخت دستمزدهای معوقه” است.

کارگران شرکت فولاد اهواز نیز روز جاری در ادامه تجمعات خود با سر دادن شعارهایی از جمله “ما کارگران فولاد، علیه ظلم و بیداد، می‌جنگیم می‌جنگیم”، “حسین حسین شعارشان دزدی‌ها افتخارشان”، “صدای هر کارگر مرگ بر ستمگر” و “نه حاکم نه دولت، نیستند به فکر ملت” خواهان برآورده شدن مطالبات خود شدند.

لازم به یادآوری است که روز یکشنبه ۲۷ آبان‌ماه، دستکم ۲۰ تن از جمله تمامی اعضای مجمع نمایندگان کارگری نیشکر هفت‌تپه به همراه چند فعال کارگری، یک فعال مدنی و تعدادی از شاغلین و مدیران شرکت که جهت پیگیری وضعیت بازداشت‌شدگان در پلیس امنیت حاضر شده بودند در محل پلیس امنیت شوش بازداشت شده و تا این لحظه تمامی این افراد بجز سپیده قلیان فعال مدنی و اسماعیل بخشی فعال کارگری با قرار وثیقه یا کفالت آزاد شده‌اند.

سپیده قلیان فعال مدنی اهل اهواز روز شنبه هفته جاری طی تماس کوتاه تلفنی خانواده خود را از احتمال صدور قرار بازداشت یک ماهه مطلع کرده است.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، پیمانی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

اعتراض مالباختگان موسسه کاسپین در تهران/ ویدئو

به گزارش هرانا، امروز سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در تهران مقابل سازمان دیده بان شفافیت و عدالت، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

اعتراض سپرده‌گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از دو سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده‌گذاران پرداخت شده است.

اعتراض بازنشستگان کشوری در تهران/ ویدئو

به گزارش هرانا، امروز سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷، جمعی از بازنشستگان کشوری، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

طی فراخوانی که توسط بازنشستگان پارکشهر و گروه اتحاد بازنشستگان شده بود، در ساعت ۱۰ صبح امروز جمعی از بازنشستگان کشوری مقابل ساختمان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

بازنشستگان معترض با سر دادن شعارهایی از جمله “خط فقر ۶میلیون، حقوق ما ۲ میلیون”، “درد ما درد شماست، مردم به ما ملحق شوید”، “فریاد فریاد، از این همه بیداد”، “معلم زندانی آزاد باید گردد”، “معیشت، امنیت، سلامت، حق مسلم ماست”، “حقوقهای نجومی، فلاکت عمومی” و “ظلم و ستم کافیه، سفره ما خالیه” خواهان برآورده شدن مطالبات خود شدند.

بنابر گفته اسماعیل گرجی پور دبیرکل بیمه‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ۷۷درصد مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی با فرض اینکه مسکن نداشته باشند زیر خط فقر هستند و ۳۵درصد مستمری‌بگیران بازنشستگی زیر خط فقر هستند.

اعتراض متقاضیان خرید خودرو از خودروسازی بهمن خودرو در تهران/ ویدئو

به گزارش هرانا، امروز سه‌شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷، جمعی از متقاضیان خرید خودرو از خودروسازی بهمن خودرو در تهران، نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

متقاضیان پیش از این مبلغ خرید خودرو را به حساب شرکت واریز کرده و تاکنون خودروی خود را تحویل نگرفته‌اند.

moteghaziyan khodro tehran 6 azar 97

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید