خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷, 16th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۹/۰۵ ساعت ۲۲:۵۹:۴۸

    خانه  > اصناف, کارگران  >  دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز، بیش از ۲۵۰ نفر از کارگران و کارکنان بیمارستان فوق تخصصی امام خمینی کرج، جمعی از کارگران بخش‌های مجتمع صنعتی نیشکر هفت‌تپه، جمعی از کارگران‌ گروه ملی فولاد اهواز و جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین رشت در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، ششمین روز دور جدید تجمعات کارکنان در حالی آغاز شده که رسیدگی به یک‌سال حقوق عقب‌مانده آنها همچنان بی‌پاسخ مانده و وضعیت خود این مرکز درمانی هم نامعلوم است.

کارکنان بیمارستان فوق تخصصی امام خمینی کرج، در بیست‌و‌چهارمین تجمع صنفی خود، بعد از بروز مشکلات در این مرکز درمانی از حدود دو سال گذشته تاکنون، در خیابان اصلی مقابل بیمارستان گرد آمده‌اند.

قاسم طاهری (نایب رییس شورای اسلامی کار بیمارستان فوق تخصصی امام خمینی کرج) ضمن اشاره به عدد بالای تجمعات صنفی برگزار شده از سوی کارکنان (بیست‌و‌چهار تجمع)، گفت: “چرا هیچ مسئول دلسوزی پیدا نمی‌شود که به مشکلات این بیمارستان رسیدگی کند؟ کارکنان بیمارستان تاکنون در مقابل سازمان همیاری شهرداری‌های استان البرز، خانه ملت استان البرز و خود این مرکز درمانی تجمع برگزار کرده‌اند اما هیچکس به مطالبات آنها پاسخ درخوری نداده است”.

وی همچنین اشاره کرد: “محمدمهدی حسینی همدانی (امام جمعه کرج و نماینده آیت‌الله خامنه‌ای در استان البرز) در راستای مطالبات کارکنان بیمارستان اظهار داشتند که مسئولان دانشگاه علوم پزشکی به‌جای راه‌اندازی مراکز درمانی جدید، باید به وضعیت این بیمارستان توجه کنند. وی همچنین که چرا مسئولان به فکر معیشت مردم نیستند؟”

طاهری اظهار داشت: “نکته قابل ذکر دیگر اینست که به‌خاطر کوتاهی مسئول مالی بیمارستان در رسیدگی به بیمه‌های کارکنان در آستانه بازنشستگی، تاخیر در بازنشستگی آنها رخ داده است و آنها با مشکلات بسیاری مواجه شده‌اند”.

نایب رییس شورای اسلامی کار بیمارستان فوق تخصصی امام خمینی کرج در پایان، در خصوص تجمع امروز، بیان داشت: “امروز دوشادوش بیش از ۲۵۰ نفر از کارکنان بیمارستان، عده‌ای از خانواده‌های شهدا و جانبازان و بیماران دیالیزی هم در این تجمع حضور یافته تا اعتراض خود را به وضعیت نابسامان این مرکز درمانی نشان دهند. کارکنان نیز همچنان پیگیر یک‌سال حقوق عقب‌افتاده و شرایط بی‌ثبات کار خود هستند”.

ادامه تجمعات اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت‌تپه و فولاد اهواز

به گزارش هرانا، امروز دوشنبه ۵ آذرماه ۱۳۹۷، جمعی از کارگران مجتمع صنعتی نیشکر هفت‌تپه در شهر شوش و فولاد در شهر اهواز نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان، دست به تجمع اعتراضی زدند.

خواسته اصلی کارگران مجتمع صنعتی نیشکر هفت‌تپه و گروه ملی فولاد اهواز ”لغو خصوصی سازی، واگذاری شرکت به بخش دولتی، آزادی کارگران زندانی و پرداخت دستمزدهای معوقه” است.

تجمع این کارگران در حالی ادامه دارد که روز جاری آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی در ارتباط با اعتراضات کارگران در روزهای اخیر با اشاره به اینکه با اغتشاش، بحران و اقدامات خلاف نظم عمومی، مطالبات به نتیجه نخواهد رسید گفت “با کسانی که از محیط کارگری نیستند و به بهانه مطالبات کارگران می‌خواهند نظم کشور را برهم بزنند برخورد خواهد شد”.

همچنین روز جاری فرماندار شوش مدعی شد که پنجشنبه هفته گذشته یک ماه از حقوق معوقه کارگران نیشکر هفت تپه پرداخت شده است و اولین کسی که در این وضعیت با ادامه اعتراضات متضرر می شود خود کارگران هستند.

لازم به یادآوری است که روز یکشنبه ۲۷ آبان‌ماه ۱۳۹۷، دستکم ۲۰ تن از جمله تمامی اعضای مجمع نمایندگان کارگری نیشکر هفت‌تپه به همراه چند فعال کارگری، یک فعال مدنی و تعدادی از شاغلین و مدیران شرکت که جهت پیگیری وضعیت بازداشت‌شدگان در پلیس امنیت حاضر شده بودند در محل پلیس امنیت شوش بازداشت شده و تا این لحظه تمامی این افراد بجز سپیده قلیان فعال مدنی و اسماعیل بخشی فعال کارگری با قرار وثیقه یا کفالت آزاد شده‌اند.

سپیده قلیان فعال مدنی اهل اهواز روز شنبه هفته جاری طی تماس کوتاه تلفنی خانواده خود را از احتمال صدور قرار بازداشت یک ماهه مطلع کرده است.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، پیمانی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

اعتراض مالباختگان موسسه کاسپین در رشت/ ویدئو

به گزارش هرانا، امروز دوشنبه ۵ آذرماه ۱۳۹۷، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین، در رشت اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

اعتراض سپرده‌گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از دو سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده‌گذاران پرداخت شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید