خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  اصفهان؛ ۱۲ نفر از اعضای عرفان حلقه دستگیر شدند

اصفهان؛ ۱۲ نفر از اعضای عرفان حلقه دستگیر شدند

خبرگزاری هرانا – بنابر اعلام سازمان اطلاعات سپاه استان اصفهان، ۱۲ تن از اعضای گروه عرفان حلقه در این شهر بازداشت شدند. سپاه پاسداران ۲ تن از بازداشت شدگان را اعضای فعال این گروه خواند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، سازمان اطلاعات سپاه صاحب‌الزمان استان اصفهان طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: “در ادامه برخورد اطلاعات سپاه پاسداران در سطح استان اصفهان، ۲ نفر از لیدرهای اصلی عرفان حلقه به همراه ۱۰ نفر از اعضای این گروه دستگیر شدند”.

در اطلاعیه ادعا شده است که “در این عملیات که امروز انجام گرفت به همراه دستگیر شدگان، اسناد انبوه و حائز اهمیتی از این افراد در استان اصفهان کشف و ضبط شد”.

محمد‌علی طاهری بنیانگذار «عرفان کیهانی» یا حلقه در ایران است که ۱۴ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۰ بازداشت و از سوی دادگاه انقلاب به‌ اتهام توهین به مقدسات، مداخله غیرقانونی در امور پزشکی و درمان بیماران، ارتکاب فعل حرام و رابطه نامشروع، استفاده غیرمجاز از عناوین علمی (دکتر و مهندس)، ضالّه بودن کتب و آثار، به پنج سال حبس، پرداخت ۹۰۰ میلیون تومان جزای نقدی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

افساد فی‌الارض از طریق منحرف کردن افراد، دیگر اتهام آقای طاهری بود که در مرتبه نخست، شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، بنیانگذار عرفان حلقه را مفسد فی‌الارض شناخت و به اعدام محکوم کرد که این حکم در دیوان عالی کشور نقض شد.

سپس پرونده به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی احمدزاده به عنوان شعبه هم‌عرض ارجاع شد که این شعبه نیز طاهری را به اعدام محکوم کرد اما دیوان عالی کشور، بار دیگر حکم صادره را نقض کرد تا پرونده مجدداً در دادگاه هم‌عرض بررسی شود.

پرونده برای مرتبه سوم در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی مورد بررسی قرار گرفت که این بار دادگاه متهم را به پنج سال حبس محکوم کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید