خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, سایر گروهها, کارگران  >  سه کارگر بازداشتی نیشکر هفت‌تپه آزاد شدند، اسماعیل بخشی در بازداشت ماند

سه کارگر بازداشتی نیشکر هفت‌تپه آزاد شدند، اسماعیل بخشی در بازداشت ماند

خبرگزاری هرانا – امروز، سه تن از نمایندگان کارگران بازداشتی نیشکر هفت‌تپه آزاد شدند، اسماعیل بخشی و یک فعال مدنی به نام سپیده قلیان همچنان در بازداشت ماندند. امروز هم کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت‌تپه برای هجدهمین روز متوالی در اعتراض به واگذاری این واحد تولیدی به بخش خصوصی و پرداخت نشدن مطالبات صنفی‌شان، در مقابل فرمانداری شوش اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، منابع کارگری در نیشکر هفت‌تپه اعلام کردند که امروز پنج شنبه ۱ آذر ۱۳۹۷، “محمد خنیفر”، “مسلم آرمند” و “حسن فاضلی” سه تن از نمایندگان کارگران آزاد شدند.

براساس این گزارش “اسماعیل بخشی” دیگر نماینده کارگران و “سپیده قلیان”، فعال مدنی، همچنان در بازداشت ماندند.

لازم به یادآوری است که ساعات پایانی شب دوشنبه ۲۸ آبان‌ماه ۹۷، نیز پانزده تن از کارگران معترض بازداشت‌شده چهاردهمین روز اعتراضات کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه آزاد شدند.

اسامی افراد آزاد شده در آن تاریخ “سعید منصوری” (نماینده تحقیقات)، “جلیل احمدی” (نماینده کشاورزی)، “عظیم سرخه” (نماینده خدمات پشتیبانی)، “مهدی داوودی” (خدمات پشتیبانی)، “سعید الکثیر” (حراست)، “آقای علیزاده” (حراست) “امید آزادی” (کارخانه شکر)، “صمیر احمدی” (تجهیزات)، “آقای سلامت نیا” (مدیر تجهیزات مکانیکی)، “عماد کثیر” (نماینده زیربنایی)، “محمود سعدی” (تجهیزات)، “خالد تمیمی” (مدیر ترابری)، “ایمان اخضری”و “پویا بشمه” (خوراک دام) احراز شده است.

کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق ومزایا و نیز برای مطالبه بازگشت این واحد به بخش دولتی بیش ازو هفته است اقدام به برپایی تجمعات اعتراضی می کنند.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، پیمانی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید