خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  زخمی شدن دو جوان بلوچ در اثر تیراندازی و ضرب و شتم ماموران در خاش

زخمی شدن دو جوان بلوچ در اثر تیراندازی و ضرب و شتم ماموران در خاش

خبرگزاری هرانا -دو برادر از طایفه مرادزهی توسط ماموران کلانتری ۱۲ خاش در جریان تیراندازی و ضرب و شدید قرار گرفته و در بخش فوریت‌های پزشکی بستری شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، عصر روز سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ماموران نیروی انتظامی کلانتری ۱۲ خاش در محل پمپ بنزین مرکز شهر، “ایرج مرادزهی” فرزند عبد الرحیم و برادر کوچکترش “حفیظ الله مرادزهی” و عموی وی “خدارحم مرادزهی” را در حالی که در صف پمپ بنزین برای سوخت ایستاده بودند مورد حمله قرار دادند.

گزارشها حاکی از آن است که ایرج مرادزهی مورد اصابت گلوله از فاصله نزدیک قرار گرفته و برادرش حفیظ الله بازداشت و پس از انتقال به کلانتری ۱۲ به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته به نحوی که بخاطر شکستگی پهلو به بخش فوریت‌های پزشکی منتقل شده است.

شاهدان عینی و بستگان این زندانیان گفتند: “این سه نفر درصف در پمپ بنزین بودند که ماموران آمده و از راننده ایرج مرادزهی درخواست کارت شناسایی کردند، پس از دادن کارت شناسایی از او گواهینامه خواستند که گواهینامه به همراه نداشته، گفتند صندوق عقب را باز کن، در حال باز کردن صندوق عقب ماشین بودند که ماموران به سمتشان تیراندازی کردند که ایرج مرادزهی تیر خورده و دو نفر دیگر از ماشین خارج شدند، و ماموران حفیظ الله برادر ایرج را بازداشت کردند”.

این منابع افزودند: “پس از این اقدام ماموران محل واقعه را با بازداشت حفیظ الله ترک کردند و مردم خشمگین هم با سنگ به پاسگاه حمله کردند، ماموران پاسگاه مدعی شدند که حفیظ الله با ما نیست، اما جمعیت که زیاد شده سرهنگ فضلی رئیس سپاه خاش حفیظ الله را در حالی که آثار ضرب و شتم شدید بر بدنش پیدا بود آزاد کردند”.

این منبع افزود: “آثار شکستگی پهلو در اثر ضربات باتوم و پوتین بر بردنش هست و به بخش فوریت های پزشکی منتقل شده است. ایرج به بخش فوریت های پزشکی خاش منتقل ‌شد اما امکان عمل در خاش فراهم نبود و به زاهدان منتقل شده و وضعیتش اصلا خوب نیست”.

نام مامور تیراندازی کننده “سرگزی اهل زابل از کلانتری ۱۲ خاش” اعلام شده است.

گفتنی است که این حمله جنب پمپ بنزین وسط شهر و در محلی پر تردد صورت گرفته است.

لازم به ذکر است که چند سال قبل عبدالله مرادزهی از بستگان این افراد به همراه همسر و فرزندانش در حالی که از مسیر زاهدان به سمت خاش در حرکت بودند توسط ستوان دوم محسن بندهی از رو به رو به گلوله بسته شدند که در آن واقعه عبدالله مرادزهی کشته شده و همسر و فرزندش مورد اصابت گلوله قرار گرفتند.

شهرستان خاش یکی از شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید