خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, فرهنگی  >  گزارشی از آخرین وضعیت پرونده شکایت محمدرضا شجریان از صداوسیما

گزارشی از آخرین وضعیت پرونده شکایت محمدرضا شجریان از صداوسیما

خبرگزاری هرانا – محمدحسین آقاسی وکیل مدافع محمدرضا شجریان گفت که پرونده شکایت موکلم از صداوسیما به شعبه ۶۸ دادگاه تجدیدنظر ارجاع شده است و منتظر رای دادگاه تجدیدنظر هستیم.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، محمدحسین آقاسی (وکیل پایه یک دادگستری) درباره آخرین وضعیت پرونده شکایت محمدرضا شجریان از سازمان صداوسیما گفت: “این خبر تقریبا نیم ساعت است که به من اعلام شده است و آن اینکه پرونده به شعبه ۶۸ دادگاه تجدیدنظر مستقر در ساختمان دادگاه انقلاب ارجاع شده است و منتظر رای دادگاه تجدیدنظر هستیم”.

او در مورد اینکه رای دادگاه تجدیدنظر چه زمانی اعلام می‌شود هم گفت: “متاسفانه اصلا نمی‌شود پیش‌بینی کرد. چون دادگاه تجدیدنظر شعبه به شعبه تفاوت دارد و نمی‌دانیم چه مدتی زمان می‌برد برای توجه کردن به پرونده و تجدیدنظرخواهی”.

پیشتر محمدحسین آقاسی، وکیل مدافع محمدرضا شجریان روز سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷، گفته بود که پرونده شکایت موکلم از صدا و سیما برای رسیدگی به دادگاه تجدیدنظر استان تهران ارسال شده است.

گفتنی است که پیشتر وکیل مدافع محمدرضا از اعتراض به رای صادره مبنی بر بی‌حقی موکلش در پرونده شکایت از صدا و سیما به دلیل پخش بدون اجازه آثار این استاد آواز ایران خبر داده بود و افزود: “جالب بود که قاضی شعبه در این جلسه بسیار محترمانه رفتار کردند و انکار کردند که من «ها ها ها» نگفته‌ام. با ایشان گفت‌وگویی داشتیم و من اعتراض را ثبت کردم. منتظر هستم که پرونده به دادگاه تجدیدنظر ارسال شود”.

لازم به یادآوری است که روز سه‌شنبه ۱۳ شهریور ۹۷، خبر آمد که وکیل مدافع محمدرضا شجریان از ابلاغ حکم دادگاه کارکنان دولت درباره شکایت موکلش از صداوسیما خبر داده و گفته است: “دادگاه، شکایت شجریان مبنی بر پخش بدون مجوز آثارش را در صداوسیما رد کرده و گفته انتشار این آثار در رسانه ملی موجب شهرت شجریان شده و به زیان او نبوده است!”

همچنین شهرام ناظری در واکنش به حکم دادگاه شکایت محمدرضا شجریان از صداوسیما که در آن آمده است «انتشار این آثار در رسانه ملی موجب شهرت شجریان شده و به زیان او نبوده است!»، گفته بود که “صداوسیما شاید بتواند افرادی بی‌مایه را عَلَم کند ولی یک هنرمند سطح بالا نیازی به این چیزها ندارد و می‌تواند با یک نوار یا یک سی‌دی کارش را بکند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید