خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  صدور حکم ۷۴ ضربه شلاق برای یک متهم به در رشت

صدور حکم ۷۴ ضربه شلاق برای یک متهم به در رشت

خبرگزاری هرانا – رئیس اداره حفاظت محیط زیست رشت گفت که متهم به “حیوان آزاری” با رای ریاست شعبه سوم دادگاه عمومی صفهان به ۷۴ ضربه شلاق تعزیری درجه شش و نیز ۶ ماه یادگیری شیوه ارتباط و برخورد با حیوانات خانگی و تربیت شده و سه ماه همکاری با شهرداری کوچصفهان با لباس مخصوص خدمات شهری در خصوص جمع آوری زباله های شهری محکوم شد. کنوانسیون بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتاً استفاده از مجازات‌های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، رئیس اداره حفاظت محیط زیست رشت گفت: “فردی که مبادرت به اعدام و حلق آوریز کردن یک قلاده سگ در بخش کوچ اصفهان رشت کرده بود، کوچصفهان به ۷۴ ضربه شلاق تعزیری محکوم شد”.

اصغر خودکار گفت: “حکم محکومیت فردی که مبادرت به اعدام و حلق آوریز کردن یک قلاده سگ در بخش کوچصفهان رشت کرده بود، با رای شعبه سوم دادگاه عمومی کوچصفهان صادر شد”.

وی افزود: “فرد مذکور پس از انتشار سگ آزاری در جراید و سایتهای مجازی با همکاری گروه مردم نهاد و طرفداران و دوستداران حیوانات شناسایی و به مراجع قضایی کوچصفهان معرفی شد”.

خودکار گفت: “پس از سیر مراحل قانونی با رای ریاست شعبه سوم دادگاه عمومی کوچصفهان به ۷۴ ضربه شلاق تعزیری درجه شش و نیز ۶ ماه یادگیری شیوه ارتباط و برخورد با حیوانات خانگی و تربیت شده و سه ماه همکاری با شهرداری کوچصفهان با لباس مخصوص خدمات شهری در خصوص جمع آوری زباله های شهری محکوم شد”.

لازم به یادآوری است که پیشتر اصفر خودکار رئیس اداره حفاظت محیط زیست رشت گفته بود: “بر اساس گزارش ها و انتشار اخبار مربوط به اعدام یک قلاده سگ در انبار یک واحد کارخانه برنجکوبی واقع در روستای فخرآباد بخش لشت نشا، با همکاری اداره محیط زیست شهرستان رشت، حراست اداره کل و یکی از سمن ها ، متخلفان شناسایی و برای پیگرد قانونی به حوزه قضایی لشت نشا معرفی شدند”.

کوچصفهان یکی از شهرهای استان گیلان در شمال ایران است.

لازم به اشاره است که کنوانسیون بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتاً استفاده از مجازات‌های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید