خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  یک نفر به اتهام “حیوان آزاری” در شهرستان شفت بازداشت شد

یک نفر به اتهام “حیوان آزاری” در شهرستان شفت بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – رئیس اداره حفاظت محیط زیست شفت از دستگیری فردی خبرداد که با طناب سگی را به پشت خودروی سواری خود بسته و رانندگی می کرد. این فرد پس از بازداشت به مقامات قضایی تحویل داده شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شفت گفت: “پس از انتشار تصویری در فضای مجازی مبنی بر اینکه شخصی با طناب سگی را به پشت خودروی سواری خود بسته و رانندگی می کرد بر علیه وی در مراجع قضایی اقامه دعوا شد”.

زمانی با بیان اینکه انتشار گسترده این تصویر حیوان آزاری موجب جریحه دار شدن احساسات مردم به ویژه حامیان حیوانات شد، افزود: “در این رابطه مردی میانسال اهل یکی از روستاهای شفت دستگیر و به مقامات قضایی تحویل داده شد”.

وی با بیان اینکه حفاظت محیط زیست با عاملان خشونت علیه حیوانات برخورد می کند از مردم و فعالان محیط زیست خواست هرگونه حیوان آزاری را اطلاع دهند.

شهرستان شَفت از شهرستان‌های استان گیلان در شمال ایران است.

حیوان‌ آزاری یکی از انواع بداخلاقی های اجتماعی و بزه ‌کاری محسوب می شود. در سال‌های اخیر فعالیت‌هایی انجام شده تا حیوان ‌آزاری، جرم‌انگاری شده و به حیطه جرایم وارد شود. حیوان آزاری به اشکال متعددی نمود پیدا می کند؛ از درگیر کردن حیوانات با یکدیگر تا ضرب و جرح فیزیکی، زندانی کردن و نگهداری حیوانات در مکان های نامناسب که همگی در این قالب می گنجد با این تفاوت که در پاره ای از اوقات ضریب و سطح خشونت در این امر بسیار بارز و مشهود است و در برخی موارد نیز کمرنگ و نامحسوس به نظر می رسد.

اما هر آنچه است اختلالات روحی ، روانی و رفتاری انسان وجه اشتراک تمامی حیوان آزاری ها به شمار می رود که با شدت و ضعف هایی بروز می یابد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید