خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, کارگران  >  دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز، تعدادی از کارکنان بیمارستان فوق تخصصی امام خمینی کرج، بیش از یکصد و پنجاه نفر از داوطلبان علوم پزشکی دانشگاه آزاد مقابل مجلس و جمعی از کارگران گروه ملی فولاد اهواز برای چندمین بار مقابل استانداری خوزستان در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، در پی عدم تحقق وعده‌های مسئولان سازمان همیاری شهرداری‌های استان البرز و استانداری برای بهبود وضعیت کار و معوقات مزدی یک‌ساله کارکنان بیمارستان فوق تخصصی امام خمینی کرج، حدود ۱۵۰ نفر از کارکنان بیمارستان اعتراض صنفی برگزار کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، تعدادی از کارکنان بیمارستان فوق تخصصی امام خمینی کرج در اعتراض به بلاتکلیف بودن وضعیت پرداخت مطالبات مزدی‌شان و شرایط کار بیمارستان و نیز بی‌توجهی مسئولان نهادهایی از قبیل سازمان همیاری شهرداری‌های استان البرز و استانداری نسبت به مطالبات آنها، در خیابان اصلی روبروی بیمارستان اعتراض صنفی برگزار کردند.

قاسم طاهری (نایب رییس شورای اسلامی کار بیمارستان فوق تخصصی امام خمینی کرج) گفت: “از آنجا که طی چند هفته اخیر و به‌رغم عدم برگزاری تجمع، هیچ اتفاق مثبتی برای بیمارستان و پرسنل آن رخ نداده و مسئولان سازمان همیاری و استانداری اقدام موثری انجام نداده‌اند، امروز حدود ۱۵۰ نفر از کارکنان بیمارستان در خیابان شهید بهشتی (خیابان اصلی روبروی در بیمارستان) دور جدید تجمعات اعتراضی‌شان را آغاز کردند. گفتنی است که به روال معمول، هیچ مسئولی هم برای پاسخگویی در میان حاضران حضور نیافت”.

وی در اشاره به مطالبات آنها اظهار داشت: “یک‌سال معوقه مزدی و بلاتکلیفی وضعیت کار بیمارستان؛ مسائل مورد اعتراض پرسنل است”.

طاهری افزود: “با توجه به وعده و وعیدهایی که همیشه از سوی مسئولان مختلف برای بهبود وضعیت بیمارستان داده شده و هیچ‌کدام آنها تاکنون محقق نشده، کارکنان از این وضعیت ناراضی هستند و قصد ادامه اعتراضات خود را دارند”.

پیش از برگزاری جلسه کمیسیون آموزش مجلس؛ داوطلبان دانشگاه آزاد بازهم دست به دامان نمایندگان شدند

به گزارش ایرنا، بیش از یکصد و پنجاه نفر از داوطلبان علوم پزشکی دانشگاه آزاد امروز (یکشنبه) به منظور رسیدگی به وضعیت تحصیلی خود، مقابل مجلس تجمعی اعتراضی برگزار کردند.

در یک ماه گذشته هر روز گروهی از داوطلبان علوم پزشکی دانشگاه آزاد مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع های اعتراضی برپا کردند که روز به روز به جمعیت آنها افزوده شده است.

مشکل از آنجایی آغاز شد که دانشگاه آزاد اسلامی در تاریخ ۲۳ مهرماه سال جاری ثبت نام ۴ هزار و ۲۶۹ نفر از داوطلبان ذخیره رشته‌های علوم پزشکی را لغو کرد که باعث اعتراض داوطلبان و خانواده های آنها شد.

یکی از این داوطلبان که یک پلاکارد با نوشته «دانشگاه آزاد باید به حق قانونی که ما را ثبت نام قطعی کرده احترام بگذارد» را در دست داشت، به خبرنگار ایرنا گفت: “تجمعات روزهای گذشته سبب شد تا نمایندگان مجلس بطور کامل از مشکل تحصیلی ما اطلاع پیدا کنند”.

وی افزود: “بارها از مسئولان دانشگاه آزاد خواستار رسیدگی به وضعیت تحصیلی خود بودیم اما هیچ اقدامی در جهت حل این مشکل انجام ندادند بنابراین مجبور هستیم مشکل خود را به نمایندگان مردم و مراجع قضایی ارجاع دهیم”.

یکی دیگر از این داوطلبان به خبرنگار ایرنا گفت: “روابط عمومی مجلس روز گذشته اعلام کرد که درخواست ما در دستور کار کمیسیون آموزش قرار می گیرد”.

وی افزود: “پیش از آغاز جلسه مجلس می خواهیم بار دیگر مشکل خود را به گوش نمایندگان برسانیم تا راه حل مناسبی برای وضعیت تحصیلی ما بیابند. همگی خواهان بازگشت به وضعیت تحصیلی ۱۱ مهر هستیم”.

این دانشجو افزود: “داوطلبان مدارک خود ثبت نام خود از جمله کپی کارت دانشجویی، کپی رسید انتخاب واحد، کپی سند ثبت نام و پرینت صفحه پرتال دانشجویی خود به دبیرخانه مجلس در روزهای گذشته ارائه کرده اند و در صورت عدم رسیدگی مسئولان دانشگاه، آماده شکایت به مراجع قضایی نیز هستند”.

به گزارش ایرنا ، فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران در مجلس دقایقی پیش با حضور در جمع دانشجویان معترض با ابراز امیدواری براینکه مشکل داوطلبان حل شود ، گفت : “امروز ساعت ۱۴ کمیسیون آموزش مجلس جلسه ای دراین باره برگزار می کند”.

وی در مقابل درخواست برخی دانشجویان مبنی براینکه دو نفر از نماینده آنها در کمیسیون حضور یابد ، گفت : “در صورت موافقت معاون پارلمانی دانشگاه آزاد به احتمال زیاد این امکان فراهم می شود”.

اعتراض کارگران گروه ملی فولاد اهواز

به گزارش هرانا، امروز یکشنبه ۲۷ آبان‌ماه ۱۳۹۷، جمعی از کارگران گروه ملی فولاد اهواز برای چندمین بار مقابل استانداری خوزستان برای احقاق حق مطالبات خود، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

این کارگران خواستار پرداخت سه ماه حقوق عقب مانده خود و شروع به کار دوباره کارخانه هستند.

کارکنان گروه ملی هفته گذشته هر روز به نشانه اعتراض تجمع داشتند.

طی هفته های اخیر اخبار اعتراضی و تجمعاتی در خصوص وضعیت کارگران کارخانه گروه ملی فولاد ایران به اوج خود رسیده است.

این شرکت حدود چهار هزار نفر کارگر داشته و ظرفیت سالیانه تولید یک میلیون و ۴۳۵ هزار تن فرآورده های فولادی و ۴۳۰ هزار تن شمش فولادی را دارد.

گروه ملی صنعتی فولاد در سه سال اخیر به بدترین روزهای خود از زمان واگذاری این شرکت به بخش خصوصی رسید که باعث کاهش خطوط تولید، تعدیل نیرو و نیز پرداخت نامنظم حقوق و بیمه کارکنان شرکت شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید