خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  آتنا دائمی به دادسرای اوین احضار شد

آتنا دائمی به دادسرای اوین احضار شد

خبرگزاری هرانا – آتنا دائمی، کنشگر مدنی محبوس در بند زنان زندان اوین عصر روز سه‌شنبه ۲۲ آبان‌ماه توسط مسئولین زندان و بصورت شفاهی برای روز چهارشنبه ۲۳ آبان‌ماه به شعبه ۵ دادسرای اوین احضار شد. دلیل این احضار به وی گفته نشده، در بسیاری از موارد مشابه این قبیل احضارها به پرونده سازی علیه زندانیان توسط مسئولین زندان یا نهادهای امنیتی منتهی شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه‌شنبه ۲۲ آبان‌ماه ۱۳۹۷، آتنا دائمی، کنشگر مدنی محبوس در بند زنان زندان اوین به شعبه ۵ دادسرای اوین احضار شد.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “ساعت ۷ عصر روز سه‌شنبه ۲۲ آبان‌ماه خانم دائمی به دفتر زندان احضار شده و به ایشان گفته شده که روز بعد به دادسرا اعزام خواهد شد. به دلیل اینکه تاریخ احضار به دادگاه برای روز بعد بوده و همچنین احضاریه کتبی به دست ایشان نرسیده بود وی از رفتن به این دادسرا خودداری کرده است”.

از دلایل احضار این زندانی محبوس در زندان اوین اطلاع دقیقی در دست با این حال در بسیاری از موارد مشابه این قبیل احضارها به پرونده سازی علیه زندانیان توسط مسئولین زندان یا نهادهای امنیتی منتهی شده است.

لازم به یادآوری است در تاریخ ۱۰ مهرماه سال جاری، این زندانی به همراه دو زندانی دیگر به نا‌م‌های مریم اکبری منفرد و گلرخ ایرایی با دستور شفاهی رئیس بند زنان این زندان به مدت سه هفته از ملاقات با خانواده محروم شده بودند. دلیل این امر درگیری لفظی و شعار دادن توسط این زندانیان در سالن ملاقات عنوان شده بود.

این فعال مدنی در تاریخ ٢٣ اسفند ٩٣ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به اتهام «تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، توهین به رهبری، توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی و اختفای ادله جرم» به ۱۴ سال زندان محکوم شده بود.

در مهرماه سال ۹۵ توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قضات قمی‌زاده و حوزوان حکم دادگاه بدوی این فعال مدنی به ۷ سال کاهش پیدا کرد و این حکم نیز نهایتا با اعمال ماده ۱۳۴ به ۵ سال حبس تعزیری تبدیل شد.

آتنا دائمی فعال مدنی صبح روز ۶ آذرماه ۹۵ بدون دریافت احضاریه و در منزل پدری جهت اجرای حکم حبس «با خشونت و تهدید» بازداشت و به بند زنان زندان اوین منتقل شده بود. سه روز بعد از بازداشت وی سازمان عفو بین الملل نیز در بیانیه ای خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط آتنا دائمی «مدافع حقوق بشر و فعال علیه اعدام» شده بود.

خانم دائمی مهرماه امسال به بهانه سالروز بازداشت خود دلنوشته‌ای خطاب به مادرش نوشته و به شرح شرایط بازداشت و مشکلاتی که در سال‌های حبس متحمل شده‌اند، این نامه توسط هرانا منتشر شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید