خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۱ کارگر کشته و ۳ کارگر مصدوم شدند. ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، مورخ ۲۷ آبان ۱۳۹۷، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از مصدومیت دو کارگر و یک آتش‌نشان بر اثر آتش‌سوزی در یک ساختمان نیمه‌کاره خبر داد.

جلال ملکی، درباره جزییات حادثه آتش‌سوزی در شب گذشته (۲۶ آبان‌ماه) گفت: “در ساعت ۲۳:۲۵ شب گذشته یک مورد آتش‌سوزی در یک ساختمان نیمه‌کاره در خیابان ولیعصر، خیابان فیاضی به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی اطلاع داده می‌شود”.

وی با بیان اینکه با توجه به کثرت تماس‌های مردمی ۶ ایستگاه آتش‌نشانی به همراه چندین دستگاه خودروی تنفسی به محل حادثه اعزام می‌شود، خاطرنشان کرد: “محل حادثه یک ساختمان ۷ طبقه اداری تجاری در حال ساخت بود که ۷ طبقه پارکینگ نیز داشت. در طبقه منهای سه این ساختمان و در یک انباری به وسعت ۲۰۰ متر که مملو از مصالح ساختمانی بود، حریق اتفاق افتاده بود”.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تصریح کرد: “شعله‌های این حریق به حدی زیاد بود که در حال سرایت به طبقات دیگر این ساختمان نیز بود، همچنین دود ناشی از این آتش‌سوزی کل ساختمان را فراگرفته بود”.

ملکی با اشاره به حضور کارگران در این ساختمان نیمه‌کاره گفت: “بیش از ۵۰ کارگر ساختمانی در طبقه منهای ۶ این ساختمان در حالی که در محل استراحت خود بودند در وضعیت بسیار خطرناکی گرفتار شده بودند. نیروهای آتش‌نشانی همزمان با خاموش کردن آتش موفق شدند به طبقه منهای ۶ نفوذ کرده و این کارگران را در حالی که دو نفر از آنها مصدوم شده بودند به خارج از ساختمان منتقل کنند”.

وی ادامه داد: “در این حادثه یک نفر از آتش‌نشانان از ناحیه پا مصدوم شد و آتش‌ نیز در ساعت ۴:۳۰ بامداد خاموش و عملیات به پایان رسید”.

مرگ یک نگهبان در اتاقک نگهبانی

به گزارش ایلنا، مورخ ۲۷ آبان ۱۳۹۷، یک نگهبان ۶۵ ساله ساوجی در هنگام استراحت در اتاقک نگهبانی یک مصالح فروشی بر اثر گازگرفتگی جان سپرد.

سرهنگ “پرویز اسدی” فرمانده انتظامی شهرستان ساوه در بیان جزئیات این حادثه گفت: “در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر فوت فردی به علت گازگرفتگی در یک اتاقک نگهبانی یک مصالح فروشی، بلافاصله عوامل انتظامی به محل اعزام شدند”.

وی اظهار داشت: “در بررسی های انجام شده مشخص شد، مردی ۶۵ ساله در هنگام استراحت در اتاقک نگهبانی یک مصالح فروشی، به علت عدم به کارگیری درست وسایل گاز سوز دچار خفگی شده و جان خود را از دست داده است”.

بنابراعلام پایگاه خبری پلیس، این مقام انتظامی در پایان با تأکید بر رعایت اصول ایمنی در هنگام استفاده از وسایل گرمایشی از سوی شهروندان افزود: “برابر دستور مقام قضائی، جسد متوفی برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید