خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  پایان اعتصاب غذای حاتم ارتوغلو، با وعده مساعد مسئولان زندان

پایان اعتصاب غذای حاتم ارتوغلو، با وعده مساعد مسئولان زندان

خبرگزاری هرانا – حاتم ارتوغلو زندانی ۷۰ ساله بیمار محبوس در زندان ارومیه که تبعه کشور ترکیه است و از روز جمعه ۱۸ آبان‌ماه در اعتراض به عدم انتقال به کشورش علیرغم وعده مقامات قضایی دست به اعتصاب غذا زده بود، امروز شنبه ۲۶ آبان‌ماه، با وعده مساعد مسئولان زندان جهت تأمین خواسته‌هایش به اعتصاب خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۲۶ آبان‌ماه ۱۳۹۷، حاتم ارتوغلو زندانی ۷۰ ساله بیمار محبوس در زندان ارومیه با وعده مساعد مسئولان زندان جهت رسیدگی به خواسته‌هایش به اعتصاب خود پایان داد.

یک منبع مطلع  در این خصوص به  گزارشگر هرانا گفت: “حاتم ارتوغلو با کنسولگری کشور ترکیه از طریق تماس تلفنی صحبت کرد و آنها هم وعده رایزنی با مقامات ایران و انتقال به کشورش را دادند”.

هرانا پیش‌تر در گزارش مربوط به ششمین روز اعتصاب غذای حاتم ارتوغلو از شدت گرفتن بیماری قلبی و انتقال وی به بهداری زندان ارومیه خبر داده بود. در این گزارش یک منبع مطلع گفته بود که مسئولان زندان روز چهارشنبه ۲۳ آبان‌ماه از ملاقات نماینده کنسولگری کشور ترکیه در ارومیه با وی جلوگیری کرده‌ بودند.

گفتنی است این زندانی ۷۰ ساله بیمار که از سال ۸۸ در بند ۳-۴ زندان مرکزی ارومیه با اتهامات مربوط به مواد مخدر محبوس است به دلیل عدم انتقال به کشورش علیرغم وعده مقامات قضایی از تاریخ ۱۸ آبان‌ماه دست به اعتصاب غذا زده بود.

پیش‌تر نیز یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفته بود: “حاتم ارتوغلو سال گذشته با حکم دادگاه ۱۲ میلیون تومان هزینه انتقال به کشور ترکیه را به مسئولین زندان پرداخت کرده است؛ با این حال و علیرغم موافقت کشور ترکیه اقدامی جهت انتقال وی صورت نگرفته است. وی بارها به دلیل بیماری و از جمله به خاطر سکته قلبی در بیمارستان بستری شده است”.

لازم به ذکر است “حاتم ارتوغلو” پس از دستگیری در دادگاه بدوی به حبس ابد محکوم و نهایتاً سال گذشته این حکم به ۲۴ سال حبس تعزیری کاهش پیدا کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید