خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  مجید عابدین زاده مقدم از اوین به مرخصی اعزام شد

مجید عابدین زاده مقدم از اوین به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – مجید عابدین زاده مقدم زندانی محبوس در زندان اوین روز چهارشنبه به مرخصی اعزام شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۲۳ آبان‌ماه ۹۷ مجید عابدین زاده مقدم زندانی محبوس در زندان اوین به مرخصی اعزام شد.

مجید عابدین زاده مقدم پیشتر نیز در تاریخ ۲۹ اسفندماه ۹۶ به مرخصی نوروزی اعزام شده و پس از پایان مرخصی در تاریخ ۲۶ فروردین ماه ۹۷ جهت تحمل باقی مانده محکومیت ۳ سال حبس خود به زندان اوین بازگشته بود.

این فعال مدنی، روز ۲۹ مهرماه ۹۵، از سوی شعبه دوم اجرای احکام دادسرای اوین جهت اجرای سه سال حکم حبس، کتبا احضار شده بود و از تاریخ ۱۱ آبان‌ماه ۹۵ تحمل محکومیت خود را در زندان اوین آغاز کرد.

آقای عابدین زاده، در آذرماه سال ۹۳ بازداشت و در دادگاه بدوی به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد. پرونده وی جهت بررسی به شعبه سی و نه دادگاه تجدید نظر ارسال و این حکم به ۳ سال حبس تقلیل یافت.

«اعتراض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸»، «دیدار با خانواده کشته شدگان سال ۸۸»، «حمایت از زندانیان سیاسی و ملاقات با آن‌ها» و «بازگویی حوادث کهریزک از طریق مصاحبه با رسانه‌های آزاد»، از دلایل صدور حکم ۳ سال حبس این فعال مدنی در دادگاه انقلاب بوده است.

مجید مقدم، پیش از این نیز به دلیل شرکت در اعتراض‌های پس از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸، توسط نیروهای لباس شخصی بازداشت و به بازداشتگاه کهریزک انتقال داده شده بود، وی در مصاحبه ای ویدیویی درباره این تجربه به تفصیل شهادت داده بود، مسئله ای که بی ارتباط به بازداشت مجدد وی نبود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید