خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه تجمع اعتراضی برگزار کردند

کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه تجمع اعتراضی برگزار کردند

خبرگزاری هرانا – امروز پنج شنبه ۲۴ آبان، در یازدهمین روز تحصن حدود ۷۰۰ نفر از کارگران بخش‌های مجتمع صنعتی نیشکر هفت‌تپه و خانواده های آنان نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان مقابل فرمانداری شوش اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند. عدنان غزی فرماندار شهرستان شوش می گوید که مطالبات کارگران با کمک استاندار خوزستان و نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی به صورت جدی در حال پیگیری است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، مطالبات کارگران با کمک استاندار خوزستان و نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی به صورت جدی در حال پیگیری است.

عدنان غزی روز پنجشنبه افزود: “مطالبات کارگران با کمک استاندار خوزستان و نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی به صورت جدی در حال پیگیری است”.

وی گفت: “حدود سه ماه حقوق کارگران پرداخت نشده است که در شهرستان اعضای شورای تامین و در استان بصورت فوق العاده پیگیر حل مشکل آنها هستیم”.

به گزارش ایرنا امروز پنجشنبه در یازدهمین روز تحصن کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در یک روز بارانی حدود ۷۰۰ نفر از کارگران و خانواده های آنها شرکت داشتند.

برخی از کارگران در این تجمع شعارهایی نظیرنه زندان نه تهدید دیگر اثر ندارد، نه رستمی، نه بیگی، شرکت باید دولتی بشه، ما اهل کوفه نیستیم، گرسنه ایم گرسنه، نیروی انتظامی حمایت حمایت سردادند.

کارگران بنرهایی نیز در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود لطفا به نانوایی های شهرستان دستور دهید به کارگران هفت تپه نان قرضی بدهند.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، پیمانی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید