خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  استان مازندران؛ مرگ ۱۲ نفر در حوادث کار مهر ماه سالجاری

استان مازندران؛ مرگ ۱۲ نفر در حوادث کار مهر ماه سالجاری

خبرگزاری هرانا – مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران گفت که در مهر ماه سالجاری ۱۲ نفر (مرد) در حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه بامدت مشابه سال قبل که ۸ نفر بود به ۱۲ نفر افزایش داشت. وی همچنین اظهار کرد “بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان تعداد ۸۸ نفر مصدوم (۸۴ مرد و مابقی زن) ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳ درصد افزایش داشت”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران در تشریح عملکرد یک ماهه پزشکی قانونی از افزایش آمار حوادث کار خبر داد و گفت: “در مهر ماه سالجاری ۱۲ نفر در حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند که آمار افزایش را نشان می‌دهد”.

وی بیشترین آمار تلفات حوادث کار را در شهرستان‌های تنکابن و بهشهر هر کدام با ۳ و شهر‌های آمل، بابلسر، ساری، سوادکوه، نور و فریدونکنار هر کدام با یک مورد فوتی عنوان کرد.

عباسی در تشریح تفکیک سن متوفی افزود: “سنین ۴۱ تا ۵۰ سال با ۵ مورد دارای بیشترین فوتی و سنین ۳۱ تا ۴۰ و ۲۱ تا ۳۰ هر کدام با ۲ فوتی و بیش از ۶۱ و کمتر از ۲۰ هر کدام با یک فوتی در رتبه‌های بعدی قرار دارند”.

این مقام اجرایی در استان مازندران ادامه داد: “بر اساس این گزارش در سال‌های متوالی عمده دلایل مرگ افراد در حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی و پس از آن برق گرفتگی است به نحوی که در مهر ماه سالجاری ۶ مورد مرگ‌های ناشی از حوادث کار به دلیل سقوط از بلندی و ۶ مورد نیز برق گرفتگی است”.

مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران همچنین گفت: “بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان تعداد ۸۸ نفر مصدوم (۸۴ مرد و مابقی زن) ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳ درصد افزایش داشت”.

این مقام اجرایی استان با اشاره به اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان است، ارزش نهادن به جان انسان‌ها، داشتن برنامه ایمنی در کار، رعایت استاندارد‌ها و قوانین مربوطه، آموزش و ایجاد نظام اطلاع رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده را از مهمترین راهکار‌ها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار دانست.

ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید