خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷, 13th of June 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۸/۱۵ ساعت ۲۱:۲۸:۰۸

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  وحید آهنگ، خبرنگار دهدشتی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

وحید آهنگ، خبرنگار دهدشتی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – وحید آهنگ، خبرنگار حوزه شهری در استان کهگیلویه و بویراحمد که روز چهارشنبه ۹ آبان‌ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان دهدشت منتقل شده بود، عصر امروز با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عصر امروز سه‌شنبه ۱۵ آبان‌ماه ۱۳۹۷، وحید آهنگ، خبرنگار حوزه شهری با تودیع قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی و تا پایان مراحل دادرسی از زندان دهدشت آزاد شد.

یک منبع نزدیک به وحید آهنگ ضمن تایید این خبر به هرانا گفت: “وحید آهنگ چهارشنبه هفته گذشته ساعت ۸ صبح به دادگاه دیشموک منتقل و تا ساعت ۱۲ مورد بازجویی قرار گرفت. وی طی بازجویی مورد توهین و تحقیر منشی قاضی و جواد پرهیزگار قاضی دادگاه قرار گرفته و علیرغم حضور شهردار و بخشدار دیشموک جهت رضایت دادن، قاضی پس از صدور قرار وثیقه صرفا به جهت اینکه آقای آهنگ را به زندان بفرستد از قبول وثیقه خودداری کرد و نهایتا عصر امروز پس از پیگیری‌های خانواده وی با تودیع وثیقه از زندان دهدشت آزاد شد. این اقدام قاضی به دلایل شخصی از جمله انتشار خبری بود که این خبرنگار در خصوص بدرفتاری مسئولین این دادگاه با مراجعه‌کنندگان طی ماه‌های اخیر منتشر کرده بود”.

وحید آهنگ، روز چهارشنبه ۹ آبان‌ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان دهدشت منتقل شده بود.

پبشتر یک منبع نزدیک به آقای آهنگ به گزارشگر هرانا گفته بود: “بازداشت آقای آهنگ در خصوص پرونده‌ای است که از سال ۹۲ به علت شکایت شهرداری علیه ایشان باز شده است. همان روز بازداشت قرار وثیقه برای ایشان صادر شده ولی مسئولین زندان از پذیرفتن وثیقه و آزادی وی جلوگیری کرده‌اند. اتهامات عنوان شده در پرونده ایشان “نشر اکاذیب”و “توهین و تهدید کارمندان شهرداری” بوده است”.

بخش دیشموک یکی از بخش‌های شهرستان کهگیلویه در استان کهگیلویه و بویراحمد است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید