خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷, 21st of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۸/۱۵ ساعت ۱۸:۲۵:۱۵

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۲ کارگر کشته و ۳ کارگر مصدوم شدند. ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما، مورخ ۱۵ آبان ۱۳۹۷، بر اثر آتش سوزی یک مرغداری در ساری ۱ کارگر کشته و ۳ کارگر مصدوم شدند.

این حادثه حوالی ساعت ۱۴دیروز (۱۴ آبان ماه) هنگامی رخ داد که تعدادی از کارگران بر اثر آتش سوزی یک واحد مرغداری در میان دود و اتش محبوس شده بودند.

مدیرعامل آتش نشانی ساری گفت: “در پی دریافت گزارش مردمی مبنی بر آتش سوزی گسترده در سوله هزار و ۶۰۰ متری مرغداری روستای حاجی آباد در جاده جویبار، آتش نشانان به محل حادثه اعزام شدند”.

سید حمید هاشمی با بیان اینکه علت وقوع این حادثه در دست بررسی است افزود: “در این آتش سوزی ۴ کارگر مرغداری در سالن محبوس شدند که با تلاش گروه امداد و نجات آتش نشانی ساری ۳ نفر نجات یافتند و یک کارگر نیز به علت خفگی ناشی از دود جان خود را از دست داد”.

به گفته وی “برای اطفاء حریق در مرغداری شهرستان ساری، ۳۵ آتش نشان با ۶ دستگاه خودروی آتش نشانی اعزام شدند که با ایمن سازی محل حادثه به ماموریت خود پایان دادند”.

سید حمید هاشمی با اشاره به اینکه آتش سوزی در مرغداری خسارات اقتصادی هنگفتی بر جا می‌گذارد، مهمترین عامل آتش سوزی در مرغداری را اتصالات برقی دانست و به صاحبان این واحدها توصیه کرد با ارتقا سیستم حریق و آموزش به کارگران و استفاده از وسایل هشدار دهنده نظیر زنگ اعلام خطر در زمان آتش سوزی، از وقوع حوادث تلخ و ناگوار پیشگیری کنند.

مرگ یک کارگر بر اثر ریزش آوار در نهاوند

به گزارش میزان، مورخ ۱۵ آبان ۱۳۹۷، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نهاوند گفت که طی روزهای گذشته یک کارگر بر اثر ریزش آوار ساختمان نیمه کاره کشته شده است.

سیدهادی مصطفوی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نهاوند با اشاره به فوت پیمانکار ساختمانی در این حادثه، از تشکیل پرونده قضایی برای مالک متخلف در حادثه ریزش آوار  خبر داد.

وی اظهار کرد: “این مالک بدون داشتن پروانه و مجوز لازم برای گودبرداری ساختمان با پیمانکار قراردادی منعقد کرده و همه مسئولیت‌ها را به او محول کرده تا ساختمان را تخریب و بازسازی کند”.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نهاوند گفت: “پیمانکار نیز بدون هماهنگی و رعایت ضوابط شروع به گودبرداری کرده که منتهی به ریزش آوار و فوت خود او شده است”.

وی تاکید کرد: “اداره کار و شهرداری را موظف کردیم تا مقصر یا مقصرین اصلی را شناسایی کند و پرونده قضایی برای مالک ساختمان و مقصران احتمالی تشکیل و اقدامات اولیه انجام شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید