خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  جلسه رسیدگی به اتهامات هنگامه شهیدی برگزار شد

جلسه رسیدگی به اتهامات هنگامه شهیدی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – هنگامه شهیدی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی محاکمه و آخرین دفاعیات وی اخذ شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، مصطفی ترک همدانی وکیل مدافع هنگامه شهیدی عصر یکشنبه با اعلام این خبر به خبرنگار قضایی ایرنا گفت: “حدود ۱۰ روز پیش، دادگاه رسیدگی به اتهامات موکلم در شعبه ۱۵دادگاه انقلاب برگزار شد و قاضی آخرین دفاعیات را از شهیدی اخذ کرد”.

این وکیل دادگستری افزود: “دادگاه ختم جلسه را اعلام کرد و ما نیز لایحه دفاعیه خود را ارائه دادیم و اکنون منتظر صدور حکم از سوی دادگاه هستیم”.

ترک همدانی یادآور شد: “با توجه به اینکه موکلم از زمان بازداشت دوم، در بازداشت موقت به سر می برد، درخواست نقض قرار بازداشت موقت را هم کرده ایم”.

وکیل مدافع شهیدی افزود: “موکلم در حال حاضر در زندان به سر می برد و به طور محدود با مادر خود ملاقات داشته است”.

لازم به یادآوری است که پیشتر مصطفی ترک همدانی درگفت‌وگو با ایسنا گفته بود که “پس از ارسال پرونده به دادگاه، به عنوان وکیل مدافع خانم شهیدی مراجعه کردم ولی قاضی دادگاه وکالتم را قبول نکرد و به همین دلیل علیه این قاضی که به طورغیرقانونی وکالت وکیل دادگستری را نپذیرفته در دادسرای کارکنان دولت و هم در دادسرای انتظامی قضات شکایت کردم”.

بر اساس این گزارش، دادستانی تهران سه‌شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ از دستگیری هنگامه شهیدی در جزیره کیش خبر داد و اعلام کرد: “متهم مذکور که تحت تعقیب قضایی بوده و توسط مأمورین پلیس در حالی که از ماسک برای مخفی ماندن، از دید مأمورین استفاده می‌کرد دستگیر و به زندان معرفی شد“.

گفتنی است که پیشتر گزارشگران بدون مرز با انتشار بیانیه‌ای خشونت و بازداشت خودسرانه‌ی شهروند‌ خبرنگاران را به هنگام اعتراضات در تهران و همچنین بازداشت دوباره هنگامه شهیدی را محکوم کرده بود.

لازم به یادآوری است که این روزنامه نگار پیش‌تر در تاریخ ۱۹ اسفندماه ۱۳۹۵ به اتهام ارتباط با یک رسانه توسط نیروهای وزارت اطلاعات در مشهد بازداشت شده بود.

مصطفی ترک همدانی، وکیل خانم شهیدی مدتی بعد اظهار کرد مرجع دستگیری خانم شهیدی شعبه دوم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه تهران و وزارت اطلاعات شاکی وی است.

در نهایت هنگامه شهیدی پس از حدود ۶ ماه بازداشت موقت در تاریخ ۷ شهریور سال گذشته با تودیع وثیقه از زندان اوین آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید