خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زنان  >  هدی عمید با قرار وثیقه آزاد شد

هدی عمید با قرار وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – هدی عمید، وکیل دادگستری و فعال حقوق زنان که در تاریخ ۱۰ شهریورماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود ساعاتی پیش با قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عصر امروز یکشنبه ۱۳ آبان‌ماه ۹۷ هدی عمید، وکیل دادگستری و فعال حقوق زنان با قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

این وکیل دادگستری که همزمان با شروع موج جدید فشارهای قضایی بر وکلای دادگستری و فعالین حقوق زنان بازداشت شده بود پس از تحمل ۶۵ روز بازداشت در زندان اوین ساعاتی پیش موقتا آزاد شده است.

پیش‌تر در تاریخ ۷ مهرماه ۷۵۰ کنشگر مدنی داخل و خارج ایران به افزایش فشار بر فعالان حقوق زنان اعتراض کرده و طی بیانیه‌‌ای خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط دستگیرشدگان این حوزه از جمله هدی عمید شده‌ بودند.

پیش از آن نیز در تاریخ ۱۴ شهریورماه سازمان دیده‌بان حقوق بشر با انتشار بیانیه ای از مقامات ایران خواست که سرکوب مدافعان حقوق بشر را پایان بخشد و فوراً این مدافعان حقوق بشر را که ظاهراً به صرف انتقادهای مسالمت‌آمیزشان دستگیر شده‌اند آزاد کنند.

سازمان عفو بین‌الملل نیز در تاریخ ۱۳ شهریورماه طی بیانیه‌ای در واکنش به سرکوب جامعه مدنی و بازداشت‌های غیرقانونی وکلا و فعالان حقوق بشر در روزهای اخیر، از مقامات ایرانی درخواست کرد تا این افراد را فورا آزاد کرده و تضمین کنند که هر فرد بازداشت شده از زمان دستگیری به وکیل دسترسی داشته باشد.

گفته می‌شود هدی عمید به همراه نجمه واحدی برای زنان علاقه‌مند «کارگاه‌های آموزشی شروط عقد و ازدواج» برگزار می‌کردند.

هدی عمید، وکیل دادگستری و فعال حقوق زنان در تاریخ ۱۰ شهریورماه ۹۷ در منزل شخصی خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید