خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  پس از دو ماه بازجویی؛ سه شهروند اهل شهرستان سرباز به زندان زاهدان منتقل شدند

پس از دو ماه بازجویی؛ سه شهروند اهل شهرستان سرباز به زندان زاهدان منتقل شدند

خبرگزاری هرانا – سه زندانی اهل شهرستان سرباز در استان سیستان و بلوچستان که پیشتر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند روز پنجشنبه پس از دو ماه بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات به زندان زاهدان منتقل شده‌اند. یکی از این زندانیان در زمان بازداشت در اثر شلیک مستقیم گلوله مجروح شده و تاکنون به وضعیت وی رسیدگی نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه ۱۰ آبان‌ماه ۱۳۹۷ سه زندانی اهل شهرستان سرباز در استان سیستان و بلوچستان به زندان زاهدان منتقل شده‌اند.

هویت این زندانیان “عطاالله شه‌بخش” ۲۵ ساله، “سالم شه‌بخش” ۲۳ ساله، “جاوید شه‌بخش” ۲۷ ساله اهل شهرستان سرباز توسط هرانا احراز شده است.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “این زندانیان حدود ۲ ماه قبل در شهرستان سرباز بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات منتقل شدند. روز پنجشنبه جاوید شه‌بخش به بند ۸، سالم شه‌بخش به بند ۶ و عطاالله شه‌بخش به بند ۵ زندان زاهدان منتقل شدند. سالم شه‌بخش در زمان بازداشت در اثر شلیک مستقیم گلوله از ناحیه دست چپ مجروح شده و تاکنون به وضعیت پزشکی وی رسیدگی نشده است”.

این منبع مطلع افزود: “این زندانیان در حدود دوماه بازداشت در بازداشتگاه اطلاعات مورد ضرب و شتم و شکنجه قرار گرفته‌اند. اتهامات عنوان شده علیه آنها در یک پرونده مشترک «اقدام علیه امنیت کشور» و «همکاری به گروه‌های مخالف نظام» عنوان شده است.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید