خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  در نیمه نخست امسال؛ ۴۲ نفر در آذربایجان‌شرقی حین کار کشته شدند

در نیمه نخست امسال؛ ۴۲ نفر در آذربایجان‌شرقی حین کار کشته شدند

خبرگزاری هرانا – آرتین کمالی مدیرکل پزشکی قانونی استان آذربایجان‌شرقی گفت که در نیمه نخست امسال ۴۲ نفر بر اثر حوادث کاری جان خود را از دست دادند. کمالی اظهار کرد که “در این مدت تعداد ۶۹۴ نفر نیز بر اثر مصدومیت ناشی از حوادث کار به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که از این تعداد ۲۳ نفر زن و ۶۷۱ نفر مرد بودند”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از جوان آنلاین، آرتین کمالی اظهار داشت: “در نیمه نخست سال‌جاری ۴۲ نفر بر اثر حوادث کار در استان جان خود را از دست دادند که از این تعداد سه نفر زن و بقیه مرد بودند، این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است”.

وی افزود: “در این مدت تعداد ۶۹۴ نفر نیز بر اثر مصدومیت ناشی از حوادث کار به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که از این تعداد ۲۳ نفر زن و ۶۷۱ نفر مرد بودند”.

کمالی گفت: “تعداد مصدومان حوادث کاری در نیمه نخست سال گذشته ۶۹۱ نفر بود که این آمار در نیمه نخست سال‌جاری فقط سه نفر افزایش یافته است”.

وی افزود: “در شهریور ماه امسال تعداد ۶ نفر به علت حوادث کاری فوت کرده که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته چهار نفر کاهش یافته است”.

کمالی خاطرنشان کرد: “همچنین ۱۲۴ نفر نیز به علت مصدومیت حوادث کاری در شهریورماه به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که این آمار نسبت به شهریور سال گذشته کاهش حدود یک درصدی را نشان می‌دهد”.

وی تصریح کرد: “تعداد کل فوت‌شدگان حوادث کاری در سال ۹۶ برابر با ۶۷ نفر بود که یک نفر از آنان زن و بقیه مرد بودند و تعداد کل مصدومان حوادث کار نیز در سال ۹۶ برابر با یک‌هزار و ۳۳۲ نفر بود که از این تعداد ۳۴ نفر زن و یک هزار و ۲۹۸ نفر مرد بودند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید