خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  انتقال نسیم صادقی به زندان تبریز؛ دو فعال ترک دیگر دستگیر شدند

انتقال نسیم صادقی به زندان تبریز؛ دو فعال ترک دیگر دستگیر شدند

خبرگزاری هرانا – نسیم صادقی، فعال ترک (آذربایجانی) ساکن تبریز که در تاریخ ۲۹ مهرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود، امروز دوشنبه به زندان تبریز منتقل شد. همزمان در گزارشی دیگر رحمان قاسمی و ابوالفضل فکوری توسط نیروهای امنیتی در شهر تبریز بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۷ آبان‌ماه ۱۳۹۷، نسیم صادقی، فعال ترک (آذربایجانی) از بازداشتگاه اطلاعات سپاه به زندان تبریز منتقل شد.

نسیم صادقی روز پنجشنبه ۳ آبان‌ماه به دادگاه تبریز منتقل شد و پس از اتمام جلسه بازپرسی برای وی قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی صادر شده بود. با مخالفت نیروهای امنیتی با آزادی خانم صادقی با قرار وثیقه، این فعال ترک طی روز جاری به زندان تبریز منتقل شد.

لازم به ذکر است که نسیم صادقی، پیش‌تر در تاریخ ۲۹ مهرماه سال جاری، هنگام مراجعه به منزل خود در تبریز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود. هرانا پیش‌تر نیز در تیرماه سال گذشته از احضار خانم صادقی به شعبه ۱ دادگاه انقلاب شهر تبریز جهت طی شدن روند قضایی خبر داده بود.

نسیم صادقی در تاریخ ۷ مرداد ۹۵ پس از حضور در اعتراضات خیابانی در اعتراض به مطلب جنجالی منتشر شده در روزنامه استانی طرح نو به همراه ده‌ها شهروند معترض دیگر بازداشت و توسط شعبه ۷ بازپرسی دادگاه انقلاب به “اقدام علیه امنیت ملی از طریق تبلیغ علیه نظام” متهم و تفهیم اتهام شد. این شهروند تبریز پس از سپری کردن ۵ روز بازداشت و بازجویی در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز با تودیع وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شد.

همچنین در گزاشی دیگر طی روز جاری دو فعال ترک (آذربایجانی) دیگر به نام‌های رحمان قاسمی و ابوالفضل فکوری آذربایجانی به صورت جداگانه در تبریز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

از دلایل بازداشت و محل نگهداری این افراد تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاعی در دست نیست.

رحمان قاسمی ساکن ارومیه پیش‌تر نیز در تاریخ ۱۴ شهریور ۹۷ به پلیس امنیت ارومیه احضار و مورد باجویی قرار گرفته بود. آقای قاسمی در تجمعات مراسم قلعه بابک در ۱۶ تیرماه سال جاری نیز توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در بیستم همان ماه آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید