خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۱ کارگر کشته و ۱ کارگر مصدوم شدند. ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، مورخ ۱ آبان ۱۳۹۷، یک کارگر مقنی که بر اثر ریزش چاه در عمق ۴۰ متری زمین به مدت ۲۴ ساعت محبوس شده بود با تلاش نیروهای آتش‌نشانی کرج زنده از چاه بیرون آمد.

بر اثر ریزش خاک، این کارگر داخل یک چاه با ارتفاع ۴۰ متر در محدوده سرحدآباد محبوس شده بود که با تلاش آتش نشانان کرجی، از این حادثه جان سالم به در برد.

در این حادثه ۲۳ امدادگر از چهار ایستگاه آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

عملیات نجات این کارگر افغانستانی ۴۳ ساله، ۲۴ ساعت به طول انجامید و فرد مصدوم پس از خروج از چاه تحویل عوامل اورژانس شد.

مرگ کارگر شهرداری در بزرگراه چمران

به گزارش ایسنا، مورخ ۱ آبان ۱۳۹۷، رئیس اداره تصادفات راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از مرگ یک کارگر شهرداری در تصادف با خودروی سواری خبر داد.

سرهنگ احسان مومنی در این خصوص گفت: “حوالی ساعت ۶ صبح امروز یک دستگاه خودرو سواری در مسیر خط ویژه شمال به جنوب بزرگراه چمران در حال حرکت بود که در محدوده پل حکیم با یکی از کارگران شهرداری که در حال کار بود، برخورد کرد”.

 
مومنی با اشاره به حضور عوامل پلیس و امدادی در محل گفت: “بررسی علائم حیاتی این فرد نشان داد که این کارگر متاسفانه به دلیل شدت جراحات وارده در دم جان خود را از دست داده است”.
 
وی با بیان اینکه علت قطعی این حادثه از سوی پلیس راهور در دست بررسی است،‌ گفت: “رانندگان به هیچ عنوان اجازه عبور از خطوط ویژه اتوبوس را ندارند و به جز اتوبوس‌های تندرو و مجاز تنها خودروهای امدادی و  انتظامی می‌توانند از این مسیرها تردد کنند، همچنین لازم است که پیمانکاران نیز علائم هشدار دهنده را بر روی لباس و محیط پیرامون کار کارگران خود نصب کنند تا از وقوع چنین حوادثی جلوگیری شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید