خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زنان  >  صدور احکام حبس برای ۵ تن از زنان بازداشت شده در اعتراضات مردادماه

صدور احکام حبس برای ۵ تن از زنان بازداشت شده در اعتراضات مردادماه

خبرگزاری هرانا – پنج تن از زنان بازداشت شده در اعتراضات مردادماه توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به حبس محکوم شدند. این افراد هفته گذشته به بند زنان زندان اوین منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ۵ تن از زنان بازداشت شده در اعتراضات مردادماه ۹۷، به نام‌های “یاسمن آریانی”، “صبا کردافشاری”، “مژده رجبی”، “نیلوفر هومانفر” و “سیده آذر حیدری” توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به حبس‌های ۶ ماهه و یک ساله محکوم شده و از هفته گذشته به بند زنان زندان اوین منتقل شده‌اند.

یک منبع مطلع ضمن تائید این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “طبق احکام صادره توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه «مژده رجبی» و «نیلوفر هومانفر» به اتهام «اخلال در نظم عمومی» به ۶ ماه حبس تعزیری و «یاسمن آریانی»، «صبا کردافشاری» و «سیده آذر حیدری» از بابت همین اتهام به یک سال حبس تعزیری محکوم شدند. همه این افراد هفته گذشته پس از گذشت بیش از دو ماه از زمان بازداشت از زندان قرچک ورامین به بند زنان زندان اوین منتقل شده‌اند”.

هفته گذشته خانواده این بازداشت‌شدگان که به تازگی از صدور این احکام علیه فرزندانشان مطلع شده بودند برای چندمین بار در تاریخ ۲۵ مهرماه در مقابل تئاتر شهر دست به تجمع زده بودند.

اعتراضات مردادماه ۹۷ در تعدادی از شهرهای ایران در رابطه با گرانی و تورم شکل گرفت و تعداد زیادی از زنان نیز در این اعتراضات حضور داشتند.

در تاریخ ۹ مردادماه سال جاری شماری از مردم در اعتراض به مشکلاتی نظیر شرایط بد اقتصادی، بیکاری، گرانی و افزایش نرخ ارز اقدام به برگزاری راهپیمایی‌های اعتراضی کردند که این اعتراضات تا چند روز پس از آن در شهرهای دیگر کشور نیز ادامه داشت.

هرانا پیشتر در مردادماه سال جاری در چند گزارش به همراه ویدئو از این اعتراضات خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید