خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷, 14th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۷/۳۰ ساعت ۲۱:۴۹:۴۴

    خانه  > اصناف, سایر گروهها  >  دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز، جمعی از شرکت‌کنندگان در آزمون اخیر آموزش و پرورش مقابل مجلس شورای اسلامی، جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران و جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در شهر رشت در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، صبح امروز (سی مهر ماه) تعدادی از شرکت‌کنندگان در آزمون اخیر آموزش و پرورش در اعتراض به پذیرفته نشدن، مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

حاضران در تجمع می‌گویند: در آزمون کتبی نمره‌ی بالا گرفتیم اما مشخص نیست چرا در مصاحبه رد شدیم.

تعدادی از این معترضان از شهرستان‌ها به تهران آمده‌اند و معتقدند که حق آنها ضایع شده‌است. یکی از حاضران در تجمع می‌گوید: اگر آموزش و پرورش می‌خواهد سطح کیفی خود را بالا ببرد، باید از فارغ‌التحصیلان دانشگا‌های معتبر استخدام کند. ما به عنوان نیروهای با تخصص در آزمون کتبی قبول شدیم اما در نهایت نتوانستیم از سد مصاحبه عبور کنیم.

معترضان خواستار رسیدگی نمایندگان مجلس به وضعیت استخدامی خود شدند و معتقدند که آموزش و پرورش باید پاسخگو باشد.

دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در اعتراض به کیفیت غذا تجمع کردند

به گزارش ایسنا، جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر ظهر امروز با تجمع مقابل ساختمان مرکزی دانشگاه، نسبت به کیفیت بد غذای سلف و همچنین حذف غذای پنجشنبه دانشجویان خوابگاهی اعتراض کردند.

بیش از ۷۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر ظهر امروز با تجمع در مقابل ساختمان مرکزی این دانشگاه نسبت به کیفیت نامناسب غذای سلف و همچنین حذف غذای روز پنجشنبه دانشجویان خوابگاهی این دانشگاه اعتراض کرده و خواستار توجه مسئولان دانشگاه به مسائل صنفی دانشجویان شدند.

در همین زمینه رضا. م دانشجوی رشته مهندسی معدن دانشگاه امیرکبیر به نمایندگی از دانشجویان معترض در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با تاکید بر اینکه اعتراض امروز دانشجویان این دانشگاه کاملا صنفی و دانشجویی بوده است، افزود: در تجمع امروز بیش از ۷۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر به کیفیت نامناسب غذای سلف اعتراض کردند و معتقد بودند که غذای توزیع شده در بین دانشجویان این دانشگاه از پایین‌ترین کیفیت ممکن برخوردار است.

وی در ادامه مدعی شد دانشگاه امیرکبیر بودجه دریافتی که از وزارت علوم در خصوص تغذیه دانشجویان، هزینه نمی کند و به همین دلیل کیفیت غذای دانشجویان این دانشگاه بسیار نامطلوب است و مسئولین تلاشی برای بهبود و افزایش کیفیت غذای دانشجویان انجام نمی‌دهد.

این دانشجوی دوره کارشناسی دانشگاه امیرکبیر خاطرنشان کرد: متاسفانه مسئولین دانشگاه غذای دانشجویان را به پیمانکار خصوصی واگذار کرده‌اند و پیمانکار نیز مواد اولیه این غذا را از مواد بسیار نامرغوب تهیه می‌کند، ضمن اینکه مسئولین دانشگاه به هیچ عنوان از غذای دانشجویی استفاده نمی‌کنند.

وی همچنین حذف غذای روز پنجشنبه از برنامه غذایی دانشجویان خوابگاهی را از دیگر عوامل تجمع امروز عنوان کرد و گفت: متاسفانه اخیرا دانشگاه امیرکبیر غذای روز پنجشنبه دانشجویان خوابگاهی را از برنامه غذایی حذف کرده و دانشجویان را مجبور نمودند تا غذای روز پنجشنبه خود را به صورت آزاد و با قیمت حدود ۱۱ هزار تومان تهیه نمایند. در حالی که قبل از این بابت این غذا حدود ۱۲۰۰ تومان هزینه می‌کردند.

نماینده دانشجویان معترض دانشگاه امیرکبیر همچنین خاطرنشان کرد: در حال حاضر رئیس دانشگاه با دانشجویان معترض در حال رایزنی است و امیدواریم نتایج مثبتی از این جلسه خارج شود.

اعتراض مالباختگان موسسه کاسپین در شهر رشت/ ویدئو

به گزارش هرانا، امروز، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین، در شهر رشت اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

اعتراض سپرده‌گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از دو سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده‌گذاران پرداخت شده است.

\

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید