خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷, 9th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۷/۳۰ ساعت ۱۱:۰۴:۱۹

    خانه  > slide, اعدام  >  یک زندانی در زندان سیرجان اعدام شد

یک زندانی در زندان سیرجان اعدام شد

خبرگزاری هرانا – روز پنجشنبه ۲۶ مهرماه یک زندانی به اتهام قتل در زندان سیرجان اعدام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سحرگاه روز پنجشنبه ۲۶ مهرماه ۱۳۹۷، حکم اعدام یک زندانی با اتهام “قتل” در زندان سیرجان به اجرا درآمد.

هویت این زندانی “حسن نصرت آبادی”، ۳۷ ساله و متاهل توسط هرانا احراز شده است.

آقای نصرت آبادی در سال ۹۵ به اتهام قتل حین سرقت از یک منزل مسکونی بازداشت و به اعدام محکوم شده بود و نهایتا پس از عدم رضایت اولیای دم در زندان سیرجان اعدام شد.

شایان ذکر است همچون اکثر موارد پیشین، نهادهای ذیربط به خصوص در دستگاه قضایی که وظیفه اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی در خصوص اجرای احکام را دارند در مقابل این اعدام سکوت اختیار کرده‌اند.

لازم به ذکر است بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

نهاد آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران به روال هر ساله همزمان با ۱۰ اکتبر (۱۸ مهرماه)، روز جهانی مبارزه علیه مجازات اعدام گزارش یک ساله خود از وضعیت اجرای حکم اعدام در ایران منتشر کرد. بنا بر این گزارش، در بازه زمانی یکساله (مهر ۹۶ تا مهر ۹۷) حکم اعدام ۲۵۶ نفر در ایران به اجرا در آمده است که از این تعداد ۱۵ نفر در ملاء عام اعدام شدند.

همچنین ۶۸ درصد اعدام‌های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمیشوند که اصطلاحاً آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

سیرجان شهری در جنوب غربی استان کرمان و مرکز شهرستان سیرجان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید